CHP Milletvekili Burak Erbay, TBMM kürsüsünde telefon kırdı

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifine tepki amacıyla TBMM Genel Kurulu’nda çekiçle cep telefonunu kırdı.

burak erbay

Video aşağıda – TBMM Genel Kurulunda, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerine dün akşam devam edildi.

Teklifin görüşmeleri sırasında söz alan CHP’li Erbay, basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemenin özellikle gençleri ilgilendirdiğini belirterek şunları söyledi:


Buradan 2023 yılında Türkiye’nin kaderini belirleyecek 18-19-20 yaşında ilk defa oy kullanacak kardeşlerime seslenmek istiyorum; istediğiniz yere tatile gidemiyor, istediğiniz yemeği yiyemiyorsunuz, istediğiniz tableti, kıyafeti alamıyorsunuz. Bunun sebebi bu AKP iktidarı ve onun peşine takılan MHP’dir. Tek özgürlüğünüz var, o da cebinizdeki telefonlar. Eğer buradaki yasa Meclis’ten geçerse o telefonlarınızı bu şekilde kırıp atabilirsiniz.


İşte o görüntüler:

Sansür Yasası neler içeriyor?