Oyuncu Kulaklığı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

E-spor ya da battle Royale tarzı oyunları oyuncuların bir arada oyunu oynaması ve iletişim kurabilmesi adına oyuncu kulaklıkları tercih edilmektedir. Rekabetin giderek arttığı oyunlarda iyi bir iletişimin kurulması, takım olarak ön plana çıkılmasını desteklemektedir. Bu nedenle de oyuncu kulaklığı seçimlerinde önemli özellikleri gözeterek seçimler yapılmalıdır. Masaüstü oyun bilgisayarı ve oyuncu kulaklığı ile oyunları en iyi şekilde oynayabilirsiniz. Peki oyuncu kulaklığı alırken nelere dikkat edilmeli?

Oyuncu Kulaklığı

Oyuncu Kulaklığı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyuncu kulaklığı almayı düşünüyor ve nasıl seçim yapacağınızı bilmiyorsanız, oyuncu kulaklığı için rehberimize göz atabilirsiniz. Mevcut kriterler doğrultusunda yapacağınız elemeler ile birlikte mevcut seçeneklerden en uygunu satın alarak, oyuncu kulaklığından maksimum performans alabilirsiniz

Bütçe

Oyuncu kulaklığı ya da diğer satın alınacak ürünler için öncelikli kriterlerden birisi bütçedir. Bütçeniz, oyuncu kulaklığından alacağınız performansı doğrudan belirler. Bu nedenle ayırdığınız maksimum bütçeye göre bir araştırma yapmanız, modellerin azalmasını ve hedefe yönelik çalışma yapmanızı kolaylaştırır.

Frekans Aralığı

Kulaklık modellerinde ses kalitesi için frekans aralığına dikkat edilmelidir. Aralık ne kadar azalırsa, ses o kadar tize dönüşür. Bu nedenle aralık olabildiğince geniş tutulmalıdır. Böylece oyundaki en ince detaylar dahi netlikle duyulabilir ve oyunda daha fazla hakimiyet kurulabilir. Bu nedenle herhangi bir risk alınmaması ve oyunlarda başarısız olunmaması adına mutlaka frekans aralığı ideal olan oyuncu kulaklıkları tercih edilmelidir

oyun kulaklık

Ses Seviyesi (Desibel)

Kulaklıklarda belirli bir ses seviyesi vardır. Bu seviyeler, ideal olarak 85 dB olarak belirlenmiştir. Bu seviyenin üzerine çıkılması kulak sağlığı için problem yaratabileceği gibi daha az seviyeler de duyma sorunlarının yaşanmasına yol açar. Bu nedenle kulaklıkların sağlık için en ideal seviyesinden kesinlikle taviz verilmemelidir.

Ağırlık

Sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer kriter ise oyuncu kulaklığının ağırlığıdır. Özellikle oyuncuların uzun süre bilgisayar başında yer aldığı göz önünde bulundurulduğunda hafif, kulak yapısında herhangi bir rahatsızlık yaratmayacak modeller göz önünde bulundurulmalıdır.  Ağır modeller kullanımda sıkıntılara yol açabileceği gibi baş ve boyun ağrılarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle oyuncu kulaklığı seçiminde konfor da kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir kriterdir.

Mikrofon

Oyuncu kulaklığı için son kriter ise mikrofondur. Oyunlarda net bir şekilde sesin aktarılabilmesi adına mikrofon kalitesi ve yapısı da incelenmelidir.

Excalibur GH21

Excalibur GH21 Oyuncu Kulaklığı gibi seçenekler, Casper’ın en popüler modelleri arasındadır. Oyuncuların aradığı tüm kriterleri barındıran ve uygun fiyatı ile bütçe dostu bir seçim yapılmasını sağlayan Casper aksesuarlarını da değerlendirebilirsiniz.