Twitter ofislerini kapattı, çalışanlar kapıda kaldı!

Twitter, çalışanlarına yaptığı bir bildirimde şirketin tüm ofis binalarının 21 Kasım’a kadar kapalı olacağını duyurdu.

twitter

Twitter çalışanlarına şirketin ofis binalarının hemen ancak geçici olarak kapatılacağını söylendi. Çalışanlara ofislerin 21 Kasım Pazartesi günü yeniden açılacağı söylendi. Duyuru, şirketin yeni sahibi Musk’ın yoğun tempolu, uzun saatler çalışma konusunda çalışanlarına baskı kurmasının ardından istifa olaylarının olduğu zamanda geldi. Çalışanlar, #LoveWhereYouWorked etiketini kullanarak tweetlemeye başladı.

Karardan habersiz çalışanlar, binaya giriş kartlarının çalışmadığını kapıda öğrendi.


BBC’nin edindiği mesajda Twitter yönetiminin çalışanlara şirket ofis binalarının 21 Kasım Pazartesi gününe dek kapalı olacağını bildirdiği görüldü.

Açıklamada herhangi bir gerekçe gösterilmedi.

Gelişmeler, Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın tüm çalışanlara verdiği ultimatomda ‘yoğun bir şekilde uzun mesailerde çalışma’ ya da istifa etme seçeneği sunmasının ardından geldi.

Musk’ın resti üzerine kilit öneme sahip çok sayıda çalışan istifa edeceklerini duyurmuştu.

Twitter kapanacak mı?

Musk, Twitter’ın ofislerinin kapatıldığına dair mesajın gönderilmesinin ardından Twitter’ın kapanmanın eşiğine geldiğine dair bir soru yanıt olarak şu tweeti attı: “En iyi insanlar kalıyor, bu yüzünde fazla endişe duymuyorum.” Ancak başka bir gönderide kurukafa ve çapraz kemik emojisi, üzerinde de Twitter logosu bulunan bir mezar taşı fotoğrafı paylaşmıştı.

Çalışan sayısı hızla azalıyor, en iyiler kalacak

İsminin gizli kalmasını isteyen eski Twitter çalışanı, BBC’ye ortalık durulduğunda 2000’den az insanın kalacağını söyledi ve takımındaki herkesin işine son verildiğini sözlerine ekledi.


Musk, Twitter’ın kontrolünü almadan önce şirketin yaklaşık 7500 çalışanı vardı. Şirketin ayrıca çoğunluğunun işten çıkarıldığı anlaşılan binlerce sözleşmeli işçi çalıştırdığı bildirildi. Zorlu koşulları bilerek çalışmaya hazır ancak istifa etme kararı almış kişiler de var.

Teknolojide işten çıkarma dalgası genişliyor