6 bilet aldı, 6 bilete de büyük ikramiye çıktı!

ABD’de Raymond Roberts’ın aldığı 6 şans oyunu biletinin hepsine büyük ikramiye çıktı!

büyük ikramiye

ESKİ bir emektar, piyango ikramiyesini altı kez nasıl kaptığını ve ona 1,6 milyon sterlinden fazla para kazandırdığını açıkladı.

ABD, Massachusetts’ten Raymond Roberts Sr, bir beraberlik için aynı numaraları kullanarak altı bilet almak gibi tuhaf bir karar verdi.


Ancak cesur seçimi, sayılar geldikçe meyvesini verdi – bu da büyük ikramiyeyi altı kez kazandığı anlamına geliyor.

Massachusetts Eyalet Piyangosu sözcüsü şunları söyledi: “Fall River’dan Raymond Roberts Sr., çekiliş için satın aldığı altı bilette ilk beş sayıyı eşleştirdikten sonra çok eyaletli Lucky for Life oyununda ömür boyu ödül için yılda altı 25.000 $ kazandı.”

Büyük ikramiyeden toplam 1 milyon 950 bin dolar kazandı

raymond roberts

Raymond, kazanan biletlerin beşi için toplu ödeme yapmaya karar verdi ve ona beş kez 390.000 $ (319.523 £) ve toplamda 1.950.000 $ (1.597.615 £) kazandı.

Altıncı bilet için ömür boyu aylık 25.000 $ (20.482 £) almayı seçti.

Fall River’daki Royal Liquors mağazasındaki Lucky for Life çekilişi için neden aynı şekilde altı bilet almak gibi garip bir karar verdiği sorulduğunda, bunu “sezgi” olarak nitelendirdi.

Yıldönümü tarihleri ve doğum günlerinin bir kombinasyonu olduğu için rakamlar konusunda kendini iyi hissettiğini sözlerine ekledi.

Eski ABD Vietnam dönemi gazisi, geri kalanıyla ne yapacağını planlamadan önce kendisine yepyeni bir motosiklet almayı ve yola çıkmayı planladığını söyledi.


Bileti satan dükkan sahibi bilet başına 5.000 $ (4.100 £) bonus alacağından tek kazanan Raymond değil.

Bütün köy loto oynadı: 165 kişi büyük ikramiye kazandı!