Evden çalışma işini abarttı: Cruise gemisinde 12 yıllık bilet satın aldı!

Mark Zuckerberg’in sahip olduğu Meta’da çalışan 28 yaşındaki Austin Wells, ‘evden çalışmak’ için 12 yıllığına bir cruise gemisinin odasını kiraladı. Gemideki tüm hizmetlerden faydalanacak olan Wells, her ay ortalama ev kirasından daha düşük ücret ödeyecek.

cruise gemisi

Pandemiyle birlikte hayatımıza iyice yerleşen ‘evden çalışma’ seçeneği, insanlara farklı yerlerde yaşama şansı da sunarken, 28 yaşındaki Austin Wells bunu bir adım daha ileri götürdü.

Cruise gemisinin bir kamarasını 12 yıllığına kiraladı

Meta’da çalışan Wells, 2025’te yapımı tamamlanacak ‘MV Narrative’ adlı cruise gemisinin bir kamarasını 12 yıl için kiraladı.


MV Narrative

CNBC’ye konuşan Wells, 12 yıl için 300 bin dolar öderken (Yaklaşık 5 milyon 500 bin lira), geminin ömür boyu oda satışı seçeneğinde ücret 1 milyon dolardan başlıyor.

6 kıtayı 1000 günde dolaşacak olan gemi, her limanda 3 gün demir atarken, Wells gemideki yeme-içme, havuz, temizlik, sağlık hizmetleri ve barlar gibi tüm imkanlardan faydalanabilecek.

Aylık kirası 4500 dolar

MV Narrative rooms

Welss’in 12 yıllığına satın aldığı odayı aylık olarak kiralamak isteyenler 4500 doları gözden çıkarması gerekiyor.

MV Narrative

28 yaşındaki adamın yaptığı ödeme aylara bölündüğünde ise cebinden çıkacak para 2083 dolara düşüyor.

cruise gemisi

Bu ücret, Manhattan’da benzer bir dairenin sadece kirasıyla bile karşılaştığında çok düşük kalıyor. ABD’nin batı kıyılarında geçerli olan saat diliminde çalışacak olan Welss, bunu da avantaja çevirmeyi planlıyor.

MV Narrative


Welss, saat farkının fazla olduğu bölgelerde seyahat ederken gündüz gezip, ABD’de mesainin başlayacağı akşam saatlerinde ise bilgisayar başına oturmayı hedefliyor.

MV Narrative MV Narrative cruise cruise gemisi

MV Narrative cruise gemisi özellikleri:

  • 225 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde
  • 18 adet güverteye sahip
  • 3 adet yüzme havuzu bulunuyor
  • 20 adet yemek ve bar bölümü var
  • 450 mürettebat çalışıyor

Kira fiyatları bir yılda yüzde 168 arttı: Artmaya devam ediyor!