Evlerinde dev örümcek ile birlikte yaşıyorlar!

Avusturalyalı bir adam ve ailesi, 1 yıldır evlerinde dev bir örümcekle yaşıyorlar. İlginç olansa, bu durumdan son derece mutlu olmaları…

dev örümcek

Avusturalya, ölümcül vahşi yaşamı ile internet üzerinde sıklıkla gündeme gelen bir ülke / kıtadır. Yeni bir haberde de, Avustralyalı bir adamın, bir yıldır kendisiyle birlikte yaşayan misafirini görüyoruz. Jake GrayFacebook‘taki Avustralya örümcek tanımlama sayfasında yayınladığı bir gönderide, devasa bir avcı örümceğinin geçtiğimiz yıl boyunca evinde kaldığını ve onun “büyümesini izlediğini” söyledi.

‘Ev arkadaşı’ dev örümcek

Pek çok kişi bu örümceği evinde görse, haklı olarak evden uzaklaşmanın ve ciddi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmanın vakti geldiğine karar verecektir. Ancak Jake, bu genellemeye uymayarak örümceği bir “ev arkadaşı adayı” olarak görüyor. Jake, Facebook’ta zaman geçtikçe biraz daha büyüyeceğini umduğunu bile yazdı.


Jake, IFLScience ile yaptığı röportajda “Avcı örümceklere, hamamböceklerine olan iştahları nedeniyle evimizde her zaman müsamaha gösterildi ve bizler böcekler için zehirli kimyasalları kullanmıyoruz” dedi.

Hatta oğlu ve kızının endişelerini yatıştırmak için örümceğe Charlotte adını bile koyduğunu söylüyor.

15 santimetreye kadar büyüyor

Charlotte’u ilk kez 12 ay önce gördüğünü söyleyen Jack, “onun bir Asya ev gekosunu yediğini görmek etkileyiciydi” diyor.

Bu örümcek türü, aslında görüldüğü kadar tehlikeli değil. Sidney avcısı olarak da bilinen Holconia immanis zehirli bir örümcek olsa da, zehrini herhangi bir insan üzerinde kullanması pek olası değil. Bu örümcekler insanları ısırmaktansa kaçmayı tercih ederler ve ısırdıklarında da hafif bir etki söz konusu oluyor.


Bu örümceklerin size zarar vermelerinin ana yolu, sizi korkutarak çok tehlikeli bir şey yapmanıza sebep olmaları olarak gösteriliyor. Yaklaşık 15 santimetreye kadar büyüyorlar ve oldukça hızlılar.

2 metre boyunda dev böcekler keşfedildi