ChatGPT’den Bitcoin için dikkat çeken tahmin!

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT, lider kripto para Bitcoin (BTC) için tahmin yaptı. Yükseleceğini düşünüyor. İşte detaylar…

ChatGPT bitcoin

OpenAl tarafından geliştirilen ve son dönemde oldukça popüler olan sohbet robotu ChatGPT, Bitcoin için tahminde bulundu.

Son günlerde tekrardan yükselişe geçerek dikkatleri üzerine toplayan Bitcoin için ChatGPT, bu tahminle yükselmeye devam edeceğinin sinyalini verdi. Peki sohbet robotuna göre Bitcoin ne kadar yükselecek?


ChatGPT, Bitcoin’in 50 bin dolar seviyesine çıkacağını söyledi

Özellikle son dönemde oldukça popüler olan sohbet robotu ChatGPT, birçok konuyla ilgili ayrıntılı bir biçimde metinler hazırlayarak insanlarla iletişim kuruyor. ChatGPT kullanıcıları, farklı alanlarda bu teknolojiye başvurarak yapay zekanın konuyla ilgili görüşlerini alıyor.

Son olarak bir muhabir tarafından ChatGPT sohbet robotuna Bitcoin için ilerideki altı ay için nasıl seyredeceği soruldu. Sohbet robotu ise bu konuyla ilgili kripto para birimiyle ilgili geçmiş verileri ele alarak hesaplama yaptı. Sonuç olarak ChatGPT, önümüzdeki altı aylık sürede Bitcoin için 50.000 dolarlık bir fiyat tahmininde bulundu.

Bitcoin, şu anda da 21.000 dolar seviyelerinde seyrediyor ve uzun süre sonra düşüşü durdurarak tekrardan yükselmeye başladı. ChatGPT’nin kripto para birimiyle ilgili Haziran 2021 tarihine kadar olan veriler üzerinde bilgi sahibi. Bitcoin, 2021 yılının Kasım ayında 50.000 doların üzerinde çıkarak en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Öte yandan haberle ilgili belirtmek gerekiyor ki bu tahmin kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Çünkü sohbet robotu, bu tahmini öğrendiği bilgiler doğrultusunda yapmıştır, hiçbir garantisi yoktur.

ChatGPT nasıl kullanılır?


18 yaşından büyük herkes OpenAl üzerinden hesap oluşturarak erişim sağlayabilir. Bir OpenAl hesabı oluşturmak için şu adımları izlemek yeterli:

  • openai.com web sitesine gidin.
  • OpenAl web sitesine kaydolun
  • ChatGPT kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin rallisi başladı: Madenciler piyasaya geri dönüyor!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.