Erkek Gömlek ve Damatlık Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Erkek giyimde, gömlekler hem spor hem de klasik giyimin en önemli parçası. Damatlık ise, yaşamın en özel anlarından biri olan evlilikte erkeklere eşlik eden zamansız bir parça. Gömlek ve damatlık gibi erkek giyimin en önemli öğelerinde seçim yaparken nelere dikkat etmeli? Kumaş kalitesi, tasarım, kalıp ve diğer detaylara göre damatlık ve erkek gömlek seçimine bakalım.

Damatlık

Hayatın En Güzel Gününde Prens Gibi Hissedin

Erkek giyimin en özel parçalarının başında elbette ki damatlık geliyor. Evlenme günü gelip çattığında, dünya evine girerken size eşlik edecek damatlık modelleri her şeyden önce günün konseptine uygun olmalı. Model ve renk seçeneklerinin geniş olması elinizi güçlendirebilir. Zira damatlık satın alırken mekanın özellikleri, düğünün konsepti ve gelinin tercih edeceği gelinlik modeli çok önemli.

Damatlık modelleri akla geldiğinde en çok tercih edilen markaların başında Kiğılı geliyor. Kiğılı’nın üst düzey kaliteye sahip damatlık modelleri içinde yer alan eşsiz parçalar aradığınızı size sunacak. Damatlık ve smokin satın alırken, kendi tarzınızı yansıtacak bir model seçebilirsiniz. Erkek takım elbise modellerine bakarak uygun tarzı belirleyebilir, buna uygun seçim yapabilirsiniz. Siyah damatlık modellerinin yanı sıra, son yıllarda beyaz damatlıklar da tercih ediliyor. Salon ya da kır düğünü gibi detaylar, düğünün konsepti damatlık takım elbise seçiminde etkili. Açık, mavi ve bej gibi soft renkler damatlar tarafından tercih edilen parçalar. Dikkat edilecek diğer bir konu ise vücut formuna uygun seçim. Regular ya da slim fit, büyük beden modeller ile vücut yapınıza uygun seçim yapabilirsiniz.

Erkek Gömleklerde Trend Konseptler Neler?

Erkek gömlek modelleri, dört mevsimin favorisi olan parçalar. Hem klasik hem spor izler barındıran bu modeller zamansız bir şıklık sunuyor. Bununla birlikte erkek gömlek modellerinde de geniş bir skala mevcut. Hem günlük planlarda hem de özel davetlerde tercih edilebilecek erkek gömleklerde kumaş ve desen en çok dikkat edilen konu. Buna ek olarak desenli gömlek, ekose gömlek, kareli ve çizgili gömlek gibi trendler de yıllardır dikkat çekiyor.

Erkek gömlek modelleri seçiminde kumaş tipine göre pamuklu, keten, denim tarzları tercih edebilirsiniz. Kalıba göre slim fit, büyük beden ve regular fit erkek gömlekleri tercih edilebilir. Renge göre gömlek seçiminde ise onlarca farklı alternatif var. Pantolon, ceket ya da triko kazak gibi kombin öğeleri ile uyumlu ya da kontrast yaratan gömlekleri satın alabilirsiniz.

Gömlek türü olarak bakıldığında oduncu gömlek, erkeklerin favorileri içinde yer alıyor. Erkek oduncu gömlek modelleri rahat formu, mevsim şartlarına karşı etkili koruma sağlayan güçlü kumaş yapıları ile öne çıkıyor. Geniş rahat kalıpları ile konforlu bir deneyim sunan erkek oduncu gömlek modelleri hem günlük planlarda hem de outdoor aktivitelerde tercih edilebilir.

Erkek giyimin öncü markası Kiğılı’nın online satış mağazasında erkek oduncu gömlek ve diğer gömlek modellerini, damatlık ve smokin modellerini keşfedebilirsiniz.

Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.