Prenslerin sosis kavgası: “O büyüyünce kral olacak!”

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin eski uşağı konuştu: “Kahvaltılarda Prens Harry’e iki sosis verilirken abisi William’a üç sosis verilirdi. Dadılar ‘William büyüyünce kral olacak, daha çok besine ihtiyacı var” derdi”

Prenslerin sosis kavgası

Prens Harry’nin otobiyografik eseri “Yedek” (The Spare), piyasaya sürüldü.

Tam 20 milyon dolar telif kazanan Prens Harry, kitabında reddettiği ve kavgalı konuma düştüğü İngiliz Kraliyet Ailesi’ni yerden yere vurdu.


Daha önce abisi William tarafından darp edildiğini ve kendisinin “Prens William’ın başına bir şey gelirse organ nakli yapılması için dünyaya getirildiğini” iddia eden Prens Harry’nin kitabı şimdiden on binlerce kopya sattı.

The Spare

Bir Kraliyet Ailesi iddiası ise, Buckingham Sarayı’nın eski uşağı Paul Burrell’den geldi.

Diana Paul Burrell
Prenses Diana ve Uşak Paul Burrell

“Prens Harry’e kendisini değersiz hissettirdiler”

Prens Harry ve Prens William’ın çocukluğu döneminde uşaklık yapan Paul Burrell, şu ifadeleri kullandı:


“Bir dadı vardı, Prens William’ın kahvaltı tabağına üç sosis koyardı. Prens Harry’nin tabağına ise iki tane… Harry başını kaldırdı ve şöyle dedi: ‘O neden üç tane alıyor?’ ve Dadı şöyle yanıtladı: ‘William’ın daha çok besine ihtiyacı var. Büyüyünce kral olacak, daha çok gelişmesi lazım.’ Prens Harry ve Prens William arasındaki gerilimin ta o zamanlara dayandığını söyleyebilirim. Prens Harry’e kendisini değersiz hissettirdiler.”

Paul Burrell, İngiliz Kraliyet Hanesi’nin eski bir hizmetkarı ve son dönemlerinde Prenses Diana’nın özel uşağıydı.

Paul Burrell
Paul Burrell

“Yedek olduğu için açıkça incinmiş ve kızgın”

William ve Harry’nin çocukluğunda orada bulunan Burrell, prensler arasında erken bir rekabetin belirtileri olduğunu söyledi. Burrell, İngiltere’nin The Sun gazetesine yaptığı açıklamada; Prenses Diana’nın her iki çocuğunu da ‘kesinlikle eşit’ görmesine rağmen, Saray içinde Prens William’ı ilk sıraya koyan hiyerarşinin Harry’nin kızgınlığına neden olduğuna inandığını söyledi.


Paul Burrell, Kraliyet Ailesi’nde görev yaptığı dönemde iki çocuğun büyüme tanık olduğunu belirterek, “Harry fark edilmek için palyaçoyu oynamaya başladı. ‘Yedek’ olduğu için açıkça incinmiş ve kızgın ve bu yüzden saldırıyor.” ifadelerini kullandı.

Prens Harry ile ilgili karar: Sen bizim önümüzde diz bile çökemezsin! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.