Prenslerin sosis kavgası: “O büyüyünce kral olacak!”

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin eski uşağı konuştu: “Kahvaltılarda Prens Harry’e iki sosis verilirken abisi William’a üç sosis verilirdi. Dadılar ‘William büyüyünce kral olacak, daha çok besine ihtiyacı var” derdi”

Prenslerin sosis kavgası

Prens Harry’nin otobiyografik eseri “Yedek” (The Spare), piyasaya sürüldü.

Tam 20 milyon dolar telif kazanan Prens Harry, kitabında reddettiği ve kavgalı konuma düştüğü İngiliz Kraliyet Ailesi’ni yerden yere vurdu.


Daha önce abisi William tarafından darp edildiğini ve kendisinin “Prens William’ın başına bir şey gelirse organ nakli yapılması için dünyaya getirildiğini” iddia eden Prens Harry’nin kitabı şimdiden on binlerce kopya sattı.

The Spare

Bir Kraliyet Ailesi iddiası ise, Buckingham Sarayı’nın eski uşağı Paul Burrell’den geldi.

Diana Paul Burrell
Prenses Diana ve Uşak Paul Burrell

“Prens Harry’e kendisini değersiz hissettirdiler”

Prens Harry ve Prens William’ın çocukluğu döneminde uşaklık yapan Paul Burrell, şu ifadeleri kullandı:


“Bir dadı vardı, Prens William’ın kahvaltı tabağına üç sosis koyardı. Prens Harry’nin tabağına ise iki tane… Harry başını kaldırdı ve şöyle dedi: ‘O neden üç tane alıyor?’ ve Dadı şöyle yanıtladı: ‘William’ın daha çok besine ihtiyacı var. Büyüyünce kral olacak, daha çok gelişmesi lazım.’ Prens Harry ve Prens William arasındaki gerilimin ta o zamanlara dayandığını söyleyebilirim. Prens Harry’e kendisini değersiz hissettirdiler.”

Paul Burrell, İngiliz Kraliyet Hanesi’nin eski bir hizmetkarı ve son dönemlerinde Prenses Diana’nın özel uşağıydı.

Paul Burrell
Paul Burrell

“Yedek olduğu için açıkça incinmiş ve kızgın”

William ve Harry’nin çocukluğunda orada bulunan Burrell, prensler arasında erken bir rekabetin belirtileri olduğunu söyledi. Burrell, İngiltere’nin The Sun gazetesine yaptığı açıklamada; Prenses Diana’nın her iki çocuğunu da ‘kesinlikle eşit’ görmesine rağmen, Saray içinde Prens William’ı ilk sıraya koyan hiyerarşinin Harry’nin kızgınlığına neden olduğuna inandığını söyledi.


Paul Burrell, Kraliyet Ailesi’nde görev yaptığı dönemde iki çocuğun büyüme tanık olduğunu belirterek, “Harry fark edilmek için palyaçoyu oynamaya başladı. ‘Yedek’ olduğu için açıkça incinmiş ve kızgın ve bu yüzden saldırıyor.” ifadelerini kullandı.

Prens Harry ile ilgili karar: Sen bizim önümüzde diz bile çökemezsin! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram