Uykusuz dergisi yayın hayatına son verdi

Uykusuz dergisi, Twitter’dan paylaştığı bir mesaj ile yayın hayatına son verdiğini duyurdu. Haftalık mizah ve karikatür dergisi, yarın son sayısının çıkacağını belirterek okuyucularına veda etti.

Uykusuz dergisi

Yayın hayatına 2007’de başlayan Uykusuz, veda mesajında dergiyi başka bir mecrada veya aylık dergi olarak devam etmek için çalıştıklarını ama sonucun şimdilik belirsiz olduğunu vurguladı.

15 yıldır yayın hayatında olan derginin Twitter hesabındaki açıklamada şunlar kaydedildi:


“Son sayımız yarın bayilerde. Kurulduğu günden bugüne dergimize emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve okuyucularımıza teşekkür ederiz. Hoşçakalın.”

Gündeme bol bol gönderme yapan karikatür ve çizimlere yer veren derginin paylaşımda son sayının kapağına da yer verildi.

“Son mizah dergisi olmaması dileğiyle”

Son sayıda okuyucularına veda metninde şu ifadelere yer verildi:

“Az veya çok farketmez, emek vermiş olan herkese çok teşekkür ederiz. Bu bir ekip işi olduğu için birimiz yorulduğunda diğerleri destek verdi ve bu sayede dergimiz 15 yıl boyunca hayatına devam edebildi. Açıkçası bu kadar uzun soluklu bir dergi olacağını tahmin etmemiştik. Uykusuz Dergisi’nin son mizah dergisi olmaması dileğiyle, bir başka zaman, bir başka şekilde yeniden buluşmak üzere.”


Twitter’daki paylaşım:

Kunteper Canavarı ve Kaptan Onedın’ın yaratıcısı Cengiz Üstün ile röportaj || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram