Uzaktan çalışmak için en uygun işler belirlendi

Uzaktan çalışmak için en esnek ve müsait en iyi işler belirlendi. Yazılım geliştiriciler bu konuda en çok aranan meslek dalları arasında yer alıyor. Ürün müdürü ve ürün tasarımcısı ile psikiyatri hemşireleri de uzaktan çalışmaya en uygun işler arasında belirlendi.

Uzaktan çalışmak

Uzaktan çalışmak için en uygun işler belirlendi. Indeed’in ABD’de 2023’ün en iyi ve esnek işleri listesinin ilk sırasında full stack developer yer alıyor.

Indeed’in araştırmasına göre full-stack developerlar için ortalama yıllık maaş 129.637 dolar. Aynı zamanda uzaktan çalışmaya oldukça uygun.


Bir web sitesinin veya uygulamanın ön ve arka yüz teknolojileri konusunda donanımlı olan full stack developerlara olan talep, son aylarda teknoloji sektörünü aştı.

Indeed’de kariyer uzmanı olan Kristen Shah, “Aslına bakarsanız, bugün her şirket bir teknoloji şirketidir ve full stack developerlar teknoloji endüstrisinin ötesindeki şirketlere fayda sağlayabilecek benzersiz bir beceri setine sahiptir” diyor.

Teknoloji uzmanı Megan Slabinski, “Giderek daha fazla sayıda şirket, uygulama, geliştirme veya genel web ekiplerindeki personel sayısını azaltmak için full stack developerları işe alıyor. Çok yönlü olabilirler, çok çeşitli projeler üzerinde çalışabilirler ve genellikle teknik sorunlara yaratıcı çözümler bulabilirler” diyor.

Full Stack Developer nedir?

Full Stack Developer (Tam yığın geliştirici), bir web sitesinin hem ön ucunu (front-end) hem de arka ucunu (back-end) oluşturabilen bir yazılım geliştirici veya mühendistir. Ön uç (bir web sitesinin kullanıcının gördüğü ve etkileşimde bulunduğu kısımlar) ve arka uç (sahne arkası veri depolama ve işleme) farklı beceri setleri gerektirir.

CNBC’nin haberinde “Üniversite diploması olmadan tam donanımlı bir geliştirici olabilirsiniz. Slabinski, çoğu işe alım yöneticisinin eğitim geçmişinden çok teknik uzmanlığa öncelik verdiğini söylüyor. Ona göre özgeçmişinizde kod yazmak, Python veya Javascript gibi programlama dillerini kullanmak ve uygulamalar veya web siteleri tasarlamak gibi beceriler aranıyor.

Bazı temel teknik beceriler edinmekle ilgileniyorsanız, uzmanlığınızı çevrimiçi kurslar, kodlama eğitim kampları veya sertifika programları aracılığıyla geliştirebilirsiniz.

Uzaktan çalışmak için diğer en esnek işler şöyle:

Data engineer
(Veri Mühendisi)
Yıllık ortalama maaş: 135 bin dolar


Cloud engineer
(Bulut Mühendisi)
Yıllık ortalama maaş: 133 bin dolar

Psychiatric nurse
(Psikiyatri hemşiresi)
Yıllık ortalama maaş: 109 bin dolar

Senior product manager
(Ürün müdürü)
Yıllık ortalama maaş: 147 bin dolar

Back-end developer
(Backend geliştirisi/yazılımcı)
Yıllık ortalama maaş: 148 bin dolar

Site reliability engineer
(Site güvenilirliği mühendisi)
Yıllık ortalama maaş: 153 bin dolar

Machine learning engineer
(Makine öğrenimi mühendisi)
Yıllık ortalama maaş: 153 bin dolar

Psychiatric mental health nurse practitioner
(Psikiyatri Ruh Sağlığı Hemşiresi Uygulayıcısı)
Yıllık ortalama maaş: 134 bin dolar


Product designer
(Ürün tasarımcısı)
Yıllık ortalama maaş: 121 bin dolar

Evden çalışma üretkenliği düşürmedi, tersine artırdı! || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.