16 yıldır kapalı kutu duran ilk iPhone rekor fiyata satılacak

Apple’ın 2007’de ilk kez dünyayla paylaştığı iPhone, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşırken, henüz kutusu açılmamış ilk iPhone modeli rekor fiyata alıcısını bekliyor.

iphone

ABD vatandaşı Karen Green’in yıllardır sakladığı ilk nesil iPhone kıymete bindi. Perşembe günü açık artırmada satışa çıkan ilk iPhone’un kapalı kutu olması dikkat çekti. LCG Auctions tarafından düzenlenen açık artırmada açılış 2500 dolarla yapıldı. Açık artırma, 19 Şubat’a kadar sürecek.

50 bin dolar isteniyor

Green, telefonun kendisine 2007’de hediye edildiğini ancak operatörle olan sözleşmesinden ötürü cihazı kullanamadığını söyledi. Green, 16 yaşındaki iPhone’ununu 50 bin doların üzerinde bir fiyatla satmayı planlıyor.


Apple’ın 1. nesil olarak adlandırdığı ilk iPhone, 2007 yılında Apple’ın kurucusu Steve Jobs tarafından tanıtılan modeldi ve satışa çıktığında 599 dolar fiyat etiketine sahipti.


1. nesil iPhone; iPod, telefon ve internet iletişim aracı olarak adlandırılmıştı. İlk çıkan birinci nesil iPhone’un; 3.5 inç büyüklüğünde ekranı, 2 Megapiksel kamerası ve bir web tarayıcısı mevcut.

ChatGPT hangi sektörlerdeki çalışanları işsiz bırakacak?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.