İngiltere’de yere sigara izmariti atan Türkler 150 Pound (3400 TL) ceza yedi

İngiltere’ye giden Türkler, medeniyetin geldiği seviye karşısında zorlu anlar yaşıyor. Yere sigara atınca 150 Pound (Yaklaşık 3 bin 400 TL) ceza yediler.

İngiltere'de yere sigara

Sigara bağımlılığın küçük yaşlara kadar düştüğü Türkiye’de vatandaşlar için sigara izmaritini yere atmak son derece olağan karşılanıyor. Özellikle yurtdışına çıkan vatandaşlar bu alışkanlıklarını orada da devam ettirince beklemedikleri yaptırımlarla karşılaşıyorlar.


İngiltere’de yaşanan olayda içtiği sigaranın izmaritini yere atan bir kadın yediği ceza karşısında şoke oldu. Erkek arkadaşının kameraya çektiği görüntülerde ceza fişini gösteren kadın yere attığı sigaranın bedelini tam 150 Poun(Yaklaşık 3 bin 400 TL) vererek ödedi. Pahalıya mal olan tecrübelerini paylaşan çiftin görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.


Uşak’ta betona su katılmasına itiraz eden kontrol mühendisini dövdüler


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.