Kılıçdaroğlu seçim kampanyasını başlattı: Sana söz yine baharlar gelecek

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim kampanyasını video ile resmen başlattı: “Sana söz yine baharlar gelecek.”

Kılıçdaroğlu sana söz

Video aşağıda – Kılıçdaroğlu’nun Twitter’dan “#SanaSöz yine baharlar gelecek…” notuyla yayınladığı videoda fırtınalı bir gecenin ardından bahar sabahına uyanan bir kız çocuğu, annesinin “Sana söz yine baharlar gelecek, sana söz umut bitmeyecek” diye şarkı söylediğini duyuyor.

Çocuk, aynı zamanda videoda çalan şarkıyı da söyleyen annesini dinledikten sonra dışarı çıkıp çiçek topluyor.


Daha sonra çeşitli siyasi mesajlar içeren görüntüler ekrana gelirken Kılıçdaroğlu’nun sesi duyuluyor: “Sana söz, birbirini incitmeyen, farklı olanı olduğu gibi seven, sayan, uzaklaşan değil, kucaklaşan bir Türkiye. Karnı tok, gönlü bol, yaşamayı seven bir Türkiye. Bilime, sanata, geleceğe inanan, ayakları yere sağlam basan, uzmanlığa saygı duyan bir Türkiye. Seyirci kalmayan, korkusundan susmayan, sözü dinlenen, kıymeti bilinen, en güzel şarkılarını bağıra çağıra söyleyebilen, neşesi çocuklarının gözünden okunan bir Türkiye için geliyoruz.”

Kılıçdaroğlu ardından çiçek toplayan çocuğa “Sana söz yine baharlar gelecek diyor” ve ekrana millet ittifakı liderleriyle el sıkıştığı görüntüler geliyor.

Video, Kılıçdaroğlu’nun ekrana dönüp “Sana söz yine baharlar gelecek, Bay Kemal sözünden dönmeyecek” demesiyle son buluyor.

Videoda siyasi nedenlerle görevden alınan akademisyenlerin görevlerine döneceği mesajı verilirken, “Hükümet istifa” sloganlarıyla gündeme gelen futbol tribünleri ve iptal edilen konserler de yer alıyor.

Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak mutfağından yayınladığı ilk videoda bileğindeki marteniçka dikkat çekmişti. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesaplarından çiçekli bir ağaç dalına asılmış ‘marteniçka’ fotoğrafı paylaşarak ‘Sana söz’ notunu düşmüştü.

https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1640380714372702208


Millet ittifakı liderleri de Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak destek verdi.

Meral Akşener: #SanaSöz umut bitmeyecek…

https://twitter.com/meral_aksener/status/1640383481204166656?s=20

Temel Karamollaoğlu: 14 Mayıs’ta İklim Değişecek! #SanaSöz

https://twitter.com/T_Karamollaoglu/status/1640381560816902147?s=20

Ali Babacan: 7’den 70’e, doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye kazanacak #SanaSöz

https://twitter.com/alibabacan/status/1640386791537606657?s=20

Ahmet Davutoğlu: #SanaSöz yine baharlar gelecek…

https://twitter.com/Ahmet_Davutoglu/status/1640382423585153025?s=20

Gültekin Uysal: #SanaSöz demokrasi gelecek, adalet gelecek, hürriyet gelecek. #SanaSöz yine baharlar gelecek

https://twitter.com/DpGultekinUysal/status/1640381296340873217?s=20

Marteniçka nedir?

Balkan ve Trakya halkları, baharı kırmızı ve beyaz yünlerden yapılan marteniçka bilekliklerle kutluyor. Beyaz uzun ömrü, kırmızı ise sağlığı temsil ediyor.


Mart ayına girince takılan marteniçkalar kırlangıç, leylek, karınca yuvası görülünceye dek taşınıyor. Bunlardan en az biri görüldüyse ay başında tutulan dileğin gerçek olacağı düşünülüyor. Daha sonra da bileklerdeki marteniçkalar, çiçek açmış bir ağaca çaput şeklinde bağlanıyor.

Aksoy’dan son seçim anketi: Kılıçdaroğlu farkı açıyor!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.