Airbnb ev sahibinden intikam: Musluk, ışıklar ve doğalgazı günlerce açık bıraktılar!

Güney Kore’ye tatile giden Çinli çift, Airbnb’den tuttukları evin sahibiyle tartıştı. Adları açıklanmayan çiftin, ev sahibinden intikamı ağır oldu. Martta yaşanan olayda evde musluklar, ışıklar ve doğalgaz günlerce açık bırakıldı.

airbnb ev sahibinden

South China Morning Post’un aktardığına göre çift, başkent Seul’deki villayı 25 günlüğüne tuttu. Evin nerede olduğuna bakmadan tam ödeme yapıldı.

İkili daha sonra villanın, merkeze uzak banliyöde olduğunu görünce anlaşmayı iptal etmek istedi.


Ancak adı açıklanmayan ev sahibi, rezervasyon onaylandığı ve ödeme yapıldığı için bu talebi kabul etmedi.

Çinli çift, villaya giriş yaptıktan sonra muslukları, ışıkları, elektrikli aletleri ve doğalgazı açarak intikam almaya karar verdi.

Ev sahibinin olayı, doğalgaz şirketinin aşırı tüketim sebebiyle haber vermesiyle öğrendi.

Evdeki güvenlik kameralarını izleyen ev sahibi, çiftin villaya 3-4 günde bir uğradığını ve 5 dakikadan fazla kalmadığını gördü.

Çinli ikilinin 120 ton su harcadığı belirlendi. Eve 640 bin won doğalgaz (yaklaşık 10 bin TL) 200 bin won (yaklaşık 3 bin TL) su ve elektrik faturası geldi. Ev sahibi, diğer giderlerle cebinden toplamda yaklaşık 2 milyon won (yaklaşık 30 bin TL) çıktığını ifade etti.


Ev sahibi ayrıca Airbnb’yle temasa geçtiğini ancak şirketin sorumluluk üstlenmediğini belirtti.

Gayrimenkul yatırım trendi değişti: Konut satışı düştü, arazi ve iş yeri patladı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.