ChatGPT, WhatsApp uygulamasında nasıl kullanılır?

Teknoloji dünyasında çığır açan yapay zeka sohbet robotu ChatGPT cep telefonunda WhatsApp gibi mobil uygulamalar aracılığıyla nasıl kullanılır?

chatgpt whatsapp

ChatGPT cep telefonu uygulamalarında nasıl kullanılır?

Popüler yapay zeka destekli sohbet botu Chat GPT hayatımıza girdiğinden beri sayısız alanda işlerimizi kolaylaştırdı. Ancak çoğu kullanıcı, ChatGPT’nin telefonlarında da hayatlarını kolaylaştırabileceğini bilmiyor. Birçok uygulamayı destekleyen ChatGPT’yi daha aktif kullanabilmenizi sağlayacak adımları sizler için derledik.


iPhone’da ‘Siri’ yerine ‘Hey GPT’

Eğer iPhone kullanıcısı iseniz Hey Siri yerine Hey GPT demeniz mümkün. Bunun için önce Hey GPT uzantısını yüklemelisiniz. Daha sonra uzantıya OpenAI API anahtarınızı girin. Sonrasında tek yapmanız gereken uzantıyı ana sayfanıza eklemek ve ne istediğinizi söylemek.

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında da kullanmak mümkün.

TextGPT ile telefonunuzdan ChatGPT ile mesajlaşın

TextGPT 

TextGPT ile kısa mesaj yoluyla ChatGPT’yi kullanabilirsiniz. Bunun için TextGPT sayfasına giriş yapmalısınız. Sonrasında ise mesaj atarak sorularınıza yanıtlar alabilir ve metinden fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

Shmooz AI ile WhatsApp’ta ChatGPT kullanın

Shmooz AI whatsapp

Shmooz AI kullanarak ChatGPT ile doğrudan WhatsApp üzerinde sohbet edebilirsiniz. Bunun için Shmooz Al sitesinden WhatsApp uygulamanıza giriş yapmalısınız.

BuddyGPT ile WhatsApp ve Telegram’da ChatGPT kullanın

Ücretli ve ücretsiz seçenekleri olan BuddyGPT’yi kullanarak WhatsApp ve Telegram‘da ChatGPT kullanmanız mümkün. Ancak ücretsiz seçenkte aylık mesaj kotasında sınırlamaların bulunmakta olduğunu hatırlatmakta fayda var.

LoopMessage ile ChatGPT ile doğrudan iMessage üzerinden konuşun

İşletme sahipleri için basit mesajlaşma araçları sunan LoopMessage ile ChatGPT’yi iPhone’unuzda kullanmanız mümkün. Uygulama ile birlikte tüm mesajlar iki yönlü şifrelenir ve SMS olarak ücretlendirilmemekte.


Kaynak: ChatGPT’yi telefonunuzdaki birçok uygulamada kullanabilirsiniz | DonanımHaber (donanimhaber.com)

GPT-5, Yapay Genel Zeka ve Tekillik dönemini başlatabilir!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.