Geri Kazanım Tesisleri Neler Sunuyor?

Geri kazanım tesisleri, doğal kaynakların doğru şekilde tüketilmesi, maliyetlerinin azaltılması ve geri dönüştürülerek sıfır atık sistemi ile tekrar kullanılmasının önünü açar. Endüstriyel atık su arıtımından bitkisel atıkların kompost tesislerine kadar aradığınız her türlü atığı arıtabilecek, geri kazandırabilecek tesislerdir. Üretiminizde açığa çıkabilecek ve sizin sorumluluğunuzda olan her türlü, endüstriyel atık su, kimyasallar vb. birçok atığın doğaya karışmasının önüne geçer ve mevzuatlara uygun bir şekilde toprak, su ve hava kirliliğine sebep olmadan en iyi şekilde değerlendirerek tekrar kullanılabilir hale getirir. Bu hem firmanızın maliyetlerini düşürür hem de bütün çevre sorumluluklarından en iyi şekilde kurtulmanızı sağlar.

Geri Kazanım Tesisleri

Geri Kazanım Tesislerinin Amacı Nedir?

Geri Kazanım Tesisleri https://www.artemisaritim.com/geri-kazanim-tesisleri endüstriyel alanlarda çok yoğun bir şekilde kullanılan su kaynağı maalesef dünyamızda kısıtlıdır ve gezegenimizde bulunan yaşamın en kritik kaynağıdır. Bu sebeple doğanın dengesini korumak, geleceğe temiz bir dünya bırakabilmek, kaynakları en verimli şekilde kullanabilmek için geri kazanım tesisleri ile bu kaynakları geri dönüştürmeyi hedefler.

Geri kazanım tesisleri, çevre yönetiminde atıksu arıtma tesisleriyle birlikte inşa ediliyor. Yasal mevzuata uygun olarak, firmaların çevresel sorumluluğu almasını sağlıyor. Bunun dışında su tasarrufu sunması, işletmelerin orta vadede amortisman giderini karşılamasını sağlıyor.

Geri Kazanım Tesisleri Neden Tercih Edilmeli?

Geri kazanım tesisleri, sizleri uzun vadede kara geçirir, çevre ve şehircilik bakanlığının ve dünya sağlık örgütlerinin, çevre kuruluşlarının denetimlerinde sizleri sorumluluklarınızdan kurtarır. Üretim sırasında kullanılan kaynakların ve üretim sonrasında açığa çıkan atıkların geri dönüşümünü sağlayarak işlevsel hale getirilmesiyle kaynak tasarrufu sağlar.

Geri kazanım tesisleri sayesinde gezegenimizde yaşayan birçok canlının da yaşam alanını kirletmenin önüne geçebiliriz. Ayrıca geri dönülemez bir şekilde doğayı kirletilmesine engel olarak kaynakların sürdürülebilirliğini de sağlayabiliriz.

Geri kazanım tesislerinin kurulumu ve işletilmesi alanında Artemis Arıtım https://www.artemisaritim.com/ firmasını tercih ederek yıllardır sektöründe kendini kanıtlamış profesyonellerle çalışarak tam ihtiyacınızı karşılayabilecek doğru çözümlere kavuşabileceğinizden emin olabilirsiniz. Artemis Arıtım sayesinde yapacağınız geri dönüşümlerle verimliliğinizi en üst seviyeye getirebilir, kaynak tasarrufu ile gider kaleminizi oldukça düşürerek karınızı arttırabilirsiniz.

İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.