Erdoğan: Siyasetin bu kadar çirkinleşmesini kabul edemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sultangazi mitinginde konuştu: Ahlaksızlar, terbiyesizler domatesi, patatesi 15 liraya 20 liraya çıkardılar; sıkıysa seçimden sonra bu oyunları yapsınlar, soluğu yargıda alacaklar.

Erdoğan

Seçimlere 2 gün kala Sultangazi mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, patates, soğan fiyatlarındaki fahiş artışlara da değindi; “Buyurun cambazlar, ahlaksızlar, terbiyesizler domatesi, patatesi 15 liraya 20 liraya çıkardılar. E şimdi? Marketlerde 7,5 liraya düştü. Bak nereden nereye geldi. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu seçimden sonra sıkıysa bunlar bu oyunları yapsın. Hepsi soluğu nerede alacak biliyor musunuz? Yargıda alacak” diye konuştu.

Muharrem İnce için “Aday yapıp karşımıza çıkardıkları bir isme etmedik zulüm bırakmadılar


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı yarışından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce için “Aday yapıp karşımıza çıkardıkları bir isme etmedik zulüm bırakmadılar” dedi.

“Siyasetin bu kadar çirkinleşmesini kabul edemeyiz”

İstanbul’da, Sultangazi’de Sultançiftliği Merkez Camii önünde düzenlenen mitingde konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

“Seçim günü yaklaştıkça karşımızdaki koalisyon masasının nasıl bir intikam nasıl bir rövanş duygusuyla hareket ettiği daha iyi anlaşılıyor. Biliyorsunuz daha önce masadan kalkan ortaklarına demediklerini bırakmamışlardı dimi. Sonra da eskiden kendi partilerinden aday yapıp karşımıza çıkardıkları bir isme etmedik zulüm bırakmadılar. Maalesef CHP’de10 Mayıs 2010’dan 10 Mayıs 2023’e CHP’de hiçbir şey değişmedi. Siyasetin bu kadar çirkinleşmesini kabul edemeyiz. Ülkemizde daha önce bu yöntemle daha önce siyasi partiler ele geçirilmişti. Anlaşılan o ki şimdi de devletin yönetimini ele geçirmeye çalışıyorlar. Buradan açık söylüyorum, Meral Hanım’ı masadan kalktığında 3 günde tıpış tıpış masaya döndüren de Muharrem İnce’yi seçime 3 gün kala adaylıktan çektiren de aynı güçtür. Kandil’i Bay Bay Kemal’in amigosu haline getiren de FETÖ’CÜLERİ masanın kasetçisi haline getiren de aynı güçtür. Sanmayın ki bu güç Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu kişi sadece kendisine teslim edilen kurumu batıran, her partiyi yenilgiden yenilgiye koşturan bir maşadır.


“14 Mayıs Kemal’in Bay Bay Kemal olacağı gündür.”

“Bu dergilerin kapağına siz bu ifadeleri nasıl yazıyorsunuz? Bunun kararını siz değil ey Batı bunun kararını benim milletim verir. Şimdi Bay Bay Kemal Rusya’ya da sataşmaya başladı. Türkiye’deki seçimleri Rusya yönlendiriyormuş. Utan utan. Şimdi ben de kalkıp dersem ki Türkiye’deki seçimleri Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere yönlendiriyor. Ne diyeceksin? Bunları sen benim kadar tanımazsın. Ben bunların hepsinin adeta ruhlarını okudum ruhlarını. 20 senedir bunlarla görüşüyoruz. Sen bunlarla kaç kere bir araya geldin ya? Ama bunda yalan bol. Londra’nın tefecilerinden 300 milyar dolar getirecekmiş, avucunu yalarsın avucunu!. Senin gibi yalancıya bir Allah kuruş vermezler. Çünkü senin cinsini cibiliyetini bunlar çok iyi biliyor.

“Bay Bay Kemal LGBT ile beraber dans etmeye devam etsin. İP onlarla dans etmeye devam etsin. Bizde aile kutsaldır. Ailenin kutsiyetine dokundurmayız. Hamdolsun benim milletim her şeyin farkında. Ziyaret ettiğimiz her ilimizde sokakları dolduran milletimizin verdiği mesaj çok açık. Milletimiz pazar günü tercihini Türkiye Yüzyılı’ndan kullanacak. Pazar günü sandıklara iyi sahip çıkmalıyız. Öyleyse şöyle gelin Sultangazi’ye yakışır ahdimizi bir yenileyelim. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun.

“Bu seçimden sonra sıkıysa bunlar bu oyunları yapsınlar, hepsi soluğu yargıda alacak”

• Savunma sanayii ürünlerimizin her biri gençlerimizin hayalini kurduğu nitelikli istihdama açılan birer kapıdır. Buyurun cambazlar, ahlaksızlar, terbiyesizler domatesi, patatesi 15 liraya 20 liraya çıkardılar. E şimdi? Marketlerde 7,5 liraya düştü. Bak nereden nereye geldi. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu seçimden sonra sıkıysa bunlar bu oyunları yapsın. Hepsi soluğu nerede alacak biliyor musunuz? Yargıda alacak.

“Bu ürünlerdeki fiyat dalgalanmaları tamamen mevsim geçişi ve maalesef ahlaksızlıkla alakalı.”


• Türkiye’nin her işi gibi siyaseti de ünlüdür. Dünyanın her yerinde muhalefet vizyonu ve programı ile iktidarla yarışır. Bizde ise muhalefetin tek yaptığı yalan, iftira, çarpıtma, gizli pazarlıklarla iktidara gelmeye çalışmaktır. Şu Kılıçdaroğlu’nun bir referansı var mı ya? Ben şunu yaptım diyebilir mi? Yok. Öyle olunca da 15 seçimdir bu adam hep kaybetti. Benim milletim bu adamı iyi tanıyor. Şimdi kalkmış ‘gel Halil İbrahim sofrasına’ diyor. Bir insan siyasette bu kadar laubali olur mu? Siz geçmişte beraber yürümediniz mi? Yürüdünüz. Bu ne kadar bir sulu şaka! Biz ise  eser ve hizmet siyasetimizle konuştuk öyle de devam edeceğiz.

Seçim anketi: Muharrem İnce’nin oyları kime gidiyor?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.