GTA 6 bütçesinde rekor: 1 milyar doları aşabilir!

Oyunseverler tarafından heyecen ve merakla beklenen Grand Theft Auto VI (GTA 6), şimdiye kadar yapılmış en pahalı video oyunu olabilir.

GTA 6

Grand Theft Auto serisi konusunda uzman olan YouTuber INTER, Grand Theft Auto 6’nın toplam bütçesinin 1 milyar doları aşacağını, bunun da sektör tarihinin en pahalı oyunu olacağı anlamına geldiğini söyledi.

Sızan bilgilere göre GTA 6’nın geliştirme maliyetleri 250 milyon dolar civarında olacak, ancak geri kalanı pazarlama, lojistik ve diğer şeyler için harcanacak. Bununla birlikte oyunun popülaritesinin ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, Rockstar Games yatırımını GTA 6 piyasaya sürüldükten sonraki ilk ay içinde telafi edebilecek.


GTA 6 rekor kırmaya hazırlanıyor

grand theft auto

Grand Theft Auto serisi, oyun endüstrisindeki en popüler serilerden biri olarak biliniyor ve Grand Theft Auto 5 tarihin en çok satan ikinci oyunu. Tirajı 175 milyon kopyayı aştı. Önünde ise 238 milyon kopya satan Minecraft var.

Şu anda tarihin en yüksek bütçeli oyunu Star Citizen ve bu oyunun geliştirme maliyetleri için şimdiden 500 milyon dolardan fazla para harcandı.

GTA 6 ne zaman çıkacak?

gta vi

En olası GTA 6 çıkış tarihi 2024 olarak tahmin ediliyor. Bu konuda henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen bu tahmin, bazı bilgi sızıntılarına dayanıyor. Oyunun Playstation 5 ve Microsoft’un Xbox Series X ve S’ye özel olacağı diğer iddialar arasında.


DonanımHaber (donanimhaber.com)

Sanal gerçeklikte yeni boyut: Bu oyunda ölen, gerçekten ölüyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.