Seçime 2 hafta kala son seçim anketi

Aksoy Araştırma, seçime 2 hafta kalan son seçim anketi sonuçlarını paylaştı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Recep Tayyip Erdoğan’ın 5.5 puan önünde yer aldığı görüldü. Kılıçdaroğlu, seçimin ikinci tura kalması halinde Erdoğan’a 8.4 puan fark atıyor.

son seçim anketi

Aksoy Araştırma, Türkiye Monitörü Nisan Ayı Araştırması’nda seçmene yöneltilen “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunun yanıtını paylaştı. İşte son seçim anketi sonuçları:

AKP ve CHP’nin oylarında artış olduğunu vurgulayan anket şirketinin paylaşımında, “Oyların artışında ittifaklar içindeki partilerden iki partiye oy kayması ana nedeni oluşturmaktadır” denildi.


Son seçim anketi sonuçları:

Anket sonucuna göre oy oranları şöyle:

 • AKP ve Hüda Par: Yüzde 34,7
 • CHP, Gelecek Partisi, DEVA ve Saadet Partisi: Yüzde 32,1
 • HDP ile Yeşiller ve Sol Parti: Yüzde 9,6
 • İYİ Parti: Yüzde 9
 • MHP: Yüzde 6,8
 • Diğer Partiler: Yüzde 5,9
 • TİP: Yüzde 1,9

son seçim anketi

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın 5,5 puan önünde

Aksoy Araştırma’nın seçim anketine göre, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5.5 puan önünde yer aldı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tura kalması halinde Erdoğan’a 8.4 puan fark atıyor.

1 tur seçim anketi:

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde aşağıdaki adaylardan hangisine oy vereceksiniz?” sorusuna katılımcıların yanıtı şöyle oldu:

seçim anketi

 • Kemal Kılıçdaroğlu: 47.3
 • Recep Tayyip Erdoğan: 41.9
 • Muharrem İnce: 5.8
 • Sinan Oğan: 5

2. tur seçim anketi:

2. tur

Ankete ilişkin değerlendirmede, Erdoğan’ın oyunda 3.5 puanlık artışın yaşandığı belirtildi.

Ankette seçimlerin ikinci tura kalması halinde hangi adaya oy verileceği de soruldu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun puanı 54.2, Recep Tayyip Erdoğan’ın ise 45.8 oldu.


Anket künyesi: Araştırma, 26-28 Nisan tarihleri arasında %95 güven aralığında %2,5 hata payı ile 1537 örneklemle 26 ilde gerçekleştirilmiştir. Veri toplama yöntemi CATI’dir.

KONDA seçim anketi: Hangi aday önde?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.