Tesla, insansı robotlarının son halini paylaştı

Tesla, bir süredir üzerinde çalıştığı insansı robotlar ile ilgili bir video paylaştı. Bu video, Ekim 2022’de gösterilen prototipin hayli yol kat ettiğini gözler önüne seriyor.

tesla insanı robot

Video aşağıda – Elon Musk yönetimindeki Tesla, birkaç yıldır insansı robot projesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda; 2022’nin sonlarına doğru “Optimus” olarak adlandırılan ilk insansı robotun bir prototipi, tüm dünyaya gösterildi. Bugünse Elon Musk ve ekibi, Optimus’un geldiği son noktaya ilişkin bir video paylaştı.

Ekim ayında tanıtılan Optimus, o günün koşullarında pek de iyi bir performans sunamadı. Öyle ki robot, bir grup çalışan tarafından sahneye taşındı. Üstelik Tesla’nın ilk insansı robotunu yürürken de göremedik. Elon Musk, prototip aşamada olan robotun yürümeye hazır olmadığını söyledi. Ancak gelinen son nokta, bunların değiştiğini gözler önüne seriyor. Zira Optimus artık hem yürüyor hem de bazı işlevsel özellikler sunuyor.


“Tesla Bot Update” başlığı ile paylaşılan video, Tesla’nın insansı robot projesi için neler yaptığını da gözler önüne seriyor. Buna göre, insansı robotun çalışmasını sağlayan yapay zeka, gerçek bir insan tarafından eğitiliyor. Bu eğitim kapsamında sıradan bir insanın yaptığı her hareket, yapay zekaya saatler boyunca öğretiliyor.

Ayrıca bu robot, sahip olduğu kamera ve sensörler sayesinde çevre keşfi ve ezber de yapabiliyor. Tesla’nın insansı robotu henüz gerçek bir insandan çok uzak olsa da ilerleyen yıllar, bu durumun değiştiğini ortaya koyacak gibi görünüyor.


Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagramGoogle News

Astroloji: Jüpiter Boğa transiti burç yorumları


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.