Dünyanın ilk giyilebilir yapay zeka telefonu Humane AI Pin tanıtıldı

Humane AI Pin

Telefonların yerini alacağı söylenen Humane AI Pin resmen tanıtıldı. Bütünüyle yapay zeka destekli olan giyilebilir cihaz, telefonlara olan ihtiyacı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Humane AI Pin, kısa bir süre önce resmen tanıtıldı. Ai Pin ile arama yapabiliyor, mesajlaşabiliyor, fotoğraf veya video çekebiliyor, müzik dinleyebiliyor, yol tarifi alabiliyor, beslenme hakkında bilgi edinebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyorsunuz. Sesinizi veya dokunuşunuzu kullanarak cihazla etkileşime geçebilmek ve dahili hoparlörden veya bir çift Bluetooth bağlantılı kulaklıktan ses çalabilmek mümkün.

Cihaz, gücünü dahili bir bataryadan alıyor ancak aynı zamanda ekstra güç için bir “batarya güçlendirici” ile eşleşiyor ve bu batarya, cihazı giysilerinize tutturmak için bir mıknatıs görevi de görüyor.


Şirket, AI Pin ile çalışan herhangi bir uygulama olmadığını, bunun yerine cihazın tamamen AI tarafından desteklendiğini söylüyor. Asistan, mesajları bulmaktan başka bir dilde sohbet etmeye kadar her şeyi sizin için yapıyor. Kamera ile eşleştirilen yapay zeka, yiyecek gibi nesneleri de tanıyarak beslenme konusunda sizi bilgilendirebiliyor. Ayrıca gerçek dünyadaki öğeleri tanıyabiliyor ve hatta bunları sizin için çevrimiçi olarak satın alabiliyor.


ai pin

Şirket, bu eller serbest deneyimini hayata geçirmek için Microsoft, T-Mobile, Google, OpenAI, Slack, Tidal ve daha birçok şirketle ortaklık kurdu. Ayrıca, cihazı kullanarak yakaladığınız ve sorguladığınız tüm içeriğe erişebileceğiniz Humane Center’a da erişebiliyorsunuz.

Humane Ai Pin 699 dolara satılacak ve ekstra bir pil, şarj kutusu, şarj pedi ve şarj kablosuyla birlikte gelecek. Şirket, ceket veya çanta gibi daha kalın şeylere takmak için bir klipsin yanı sıra spor amaçlı daha ince giysilere takmak için pilsiz bir mıknatıs da dahil olmak üzere bir dizi aksesuar duyurdu. Ayrıca, cihazın kenarlarını korurken Pin’inize renk katmak istiyorsanız koruyucu kılıflar da piyasaya sürülüyor.

giyilebilir telefon


699 dolarlık taban fiyata ek olarak, bir abonelik planı için ayda 24 dolar ödemeniz gerekiyor. T-Mobile ile çalışan bu plan size ses, metin, veri ve yapay zeka ile sınırsız sayıda sorgu imkanı sunuyor. İnsanlar Ai Pin’i Amerika Birleşik Devletleri’nde 16 Kasım’da sipariş etmeye başlayabilecek.

Petrol devi ExxonMobil, elektrikli araçlar için lityum batarya üretecek


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.