Nvidia CEO’su Jensen Huang: Kodlama devri sona erdi!

Kodlama devri

Radikal kişiliğiyle tanınan Jensen Huang, yine olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Yapay zeka teknolojilerinin gelişimiyle birlikte kodlama devrinin bittiğini iddia eden Nvidia CEO’su, böylece daha faydalı işlerle uğraşabileceğimizi söyledi.

Gençlere kodlama öğrenmelerini nasihat eden teknoloji otoritelerinin aksine Huang, bu işi artık yapay zekalı robotların yapacağını, dolayısıyla insanların bu aktiviteye kafa yormaması gerektiğini savunuyor. Özellikle biyoloji ve tarım alanında gidilecek çok yol olduğunu söyleyen CEO, bu gelişmenin bize yeni kapılar açacağını öne sürdü. İşte tüm detaylar…

Nvidia CEO’su: Kodlama devri bitti!

Yapay zeka devrimi sayesinde artık herkesin birer kodlama uzmanı olacağını da sözlerine ekleyen Huang, böylelikle insanlar arasındaki fırsat eşitsizliğinin ortadan kalkacağını, daha eşitlikçi bir toplum yapısına kavuşacağımızı belirtti.


Başarılı CEO artık ülkelerin de kendilerini değiştirmesi gerektiğini, yapay zekanın geleneksel birçok yöntemi tamamen atıl hale getirerek, tüm yönetim süreçlerini baştan aşağı değiştireceğini öngördüklerini açıkladı.

Fakat Huang’ın bu açıklamalarının fazlasıyla haddini aştığını, kodlama öğrenmeye çalışan gençlerin geleceğine zarar verdiğini düşünenler de mevcut.


CEO’nun kendi hayal dünyasında yaşadığını iddia eden bazı kişiler, robotların insanların yaptığı her şeyi yapamayacağını ve kodlamanın daha uzun süre hayatımızın önemli bir parçası olacağını savunuyor.

GPT-5, Yapay Genel Zeka ve Tekillik dönemini başlatabilir!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.