30’larında gösteriyor ama 60 yaşında: Kainat güzeli seçildi!

miss universe

Arjantin’de yaşayan 60 yaşındaki avukat Alejandra Marisa Rodriguez, Buenos Aires Kainat Güzeli (Miss Universe) seçilerek bir ilki gerçekleştirdi. Rodriguez’ın bir sonraki hedefi Mayıs 2024’te yapılması planlanan güzellik yarışmasıyla Arjantin’in kainat güzeli olmak…

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in merkezi La Plata’da yaşayan 60 yaşındaki avukat ve gazeteci Alejandra Marisa Rodriguez, Buenos Aires Kainat Güzeli (Miss Universe) seçildi.

34 yarışmacı arasından birinci seçilerek tacı takmayı başaran Rodriguez, modern toplumun güzellik tabularını yıkmış oldu. Zarif tavırlarıyla hem jürinin hem de izleyicilerin kalbini fetheden Rodriguez, 60 yaşında prestijli bir güzellik yarışmasını kazanan ilk kadın oldu.


miss universe

Rodriguez bu galibiyetle mayısta yapılması planlanan Miss Universe Argentina’da Buenos Aires’i temsil etmeye hazırlanıyor. Başarılı olduğu takdirde, 28 Eylül 2024’te Meksika’da yapılacak olan Kainat Güzellik Yarışması’nda yarışmasında Arjantin bayrağını taşıyacak.

kainat güzeli

Güzellik yarışmalarında yeni bir modeli temsil ettiği için çok mutlu olduğunu dile getiren Rodriguez “Çok heyecanlıyım çünkü kadınların sadece fiziksel güzelliğe değil, başka bir değerlere sahip olduğu yeni bir süreci başlatıyoruz. Sanırım jüri üyeleri kendime olan güvenimi ve kendi kuşağımın kadınlarını temsil etme tutkumu gördüler” dedi ve şöyle devam etti:

“Arjantin’in kainat güzeli olmak için mücadele etmeye kararlıyım.”

kainat güzeli

Yakın geçmişe kadar Kainat Güzellik Yarışması’nda sadece 18-28 yaş arasındaki adaylar yarışabiliyordu ancak organizasyon yetkilileri 2024’ten itibaren yarışmacılar için yaş sınırını kaldırdı.

Bu nedenle artık 18 yaşın üzerindeki her kadın yarışmaya katılabiliyor.


24 Eylül’de Meksika’da gerçekleşecek Kainat Güzellik Yarışması’nda dünyanın dört bir yanındaki güzeller tacı takmak için yarışacak.

4D yüz gençleştirme: Lazer ile güzelleşme ve tedavi yöntemleri


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.