Selçuk Belediyesini CHP’li diye eleştirdi AKP’li çıktı

İzmir’de yapılması planlanan Meryem Ana heykeli için Selçuk Belediyesi’ni hedef alan Takvim gazetesinin belediyeyi CHP’li sandığı için eleştirdiği ortaya çıktı.

Takvim gazetesi CHP'li diye eleştirdi AKP'li çıktı

Yerel seçimde AKP’den belediye başkanı seçilen Dr. Zeynel Bakıcı, Kuşadası’nda katıldığı “Ege Turizminin Pazarlanması ve Tanıtımı” toplantısında yaptığı açıklamada daha önce de gündeme getirdiği Meryemana Heykeli‘nden bahsetti.

Zeynel Bakıcı, Hristiyanlar için kutsal olan Meryemana’nın heykelini ilçede Bülbül Dağı eteklerine inşa etmeyi planladıklarını söyledi. Bakıcı, “Selçuk’ta Meryem Ana olmasına karşın yılda 2.5 milyon kişi ziyaret ediyor. Oysa Portekiz’in Fatima kasabasında sadece Meryem Ana’nın yaşadığı rivayetine karşın 5 milyon kişi ziyaret ediyor. Tanıtım ve pazarlamaya önem vermeliyiz. Bu açıdan inanç turizmi büyük bir önem taşıyor” diye konuşmuştu.


Tam sayfa haber yaparak eleştirmişti

Bakıcı’nın yaptığı açıklamalar birçok basın yayın kuruluşu tarafından servis edilirken, Takvim Gazetesi de Zeynel Bakıcı’nın AKP yerine CHP’den seçildiğini düşünerek eleştiri yağmuruna tuttu. Okuyucularına “Heykeltraş” başlığı ile haberi sunan Takvim, “CHP yine kendi gündemine girdi. İzmir Selçuk’un CHP’li belediye başkanı Zeynel Bakıcı tarih yatırımı için sınır ötesine geçti. İlçeye dev Meryemana heykeli dikeceğini söyledi. Örnek olarak da Brezilya’daki kurtarıcı İsa heykelini gösterdi” ifadelerini kullandı.

Takvim gazetesi CHP'li diye eleştirdi AKP'li çıktı

Yanlış haber gazetenin internet sitesinden kaldırıldı ancak basılı gazetede kaldı. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Bakıcı, “Ajansın servis ettiği haberi arkadaşlar yorumlamışlar. Ama araştırsalardı burada AKP’li bir belediye başkanının görev yaptığını görürlerdi. Bir değerlendirme ve analiz yaparken hiç mi araştırma yapılmaz. Gerekli düzeltmeleri yapmaları için arkadaşları uyardık. İnternet yayınından yazı kaldırıldı. Fakat gazete baskıya gittiği için yayınlandı. Bizim yaptığımız değerlendirme de projelerimiz de UNESCO’nun da kararları ile dünyada bilinen Selçuk’un daha çok tanınması içindir” açıklamasını yaptı.

İlgili yazılar

Cumhurbaşkanı’na hakaret eden eşine suç duyurusu

Özgür Medyanın Tarafsızlık Çatışması

Kanlı Pazar’ı anlamadan bugünü konuşmak


Yazıyor Yazıyor Medya’nın Dönüşümünü Yazıyor