Ankara terör saldırısında son durum

Ankara’daki bombalı terör saldırısı sonrasında açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hayatını kaybedenlerin sayısını 34 olarak açıkladı. 19’u ağır 125 yaralı olduğunu belirtildi.

ankara terör saldırısında son durum son dakika

Başbakanlık Resmi Konutu’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki güvenlik toplantısı sona erdi. Toplantı sonrasında İçişleri bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kameraların karşısına geçti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptığı açıklamada, “Otobüs durağında bekleyen sivil vatandaşlarımıza, seyir halinde patlayıcı yüklü bir araçla terör saldırısı düzenlenmiştir. Bu saldırıyı milletçe lanetliyoruz. Bunların hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacağını tekrar söylüyoruz. Bu tür saldırılar milletin azim ve kararlılığını ortadan kaldıramayacaktır. Saldırı sonucu yapılan tahkikatlar sonucunda ciddi emareler ele geçirilmiştir. Kesin olarak yapan örgüt sonuçlar tamamen elde edilince, soruşturmalar tamamlanınca açıklanacaktır. Sanırım yarın bu araştırmalar neticelendirilir. Bulgular tamamlanınca açıklanır. Türkiye bu sorunun da üstesinden gelecektir. Terörle mücadelede kararlılığımız hiçbir zaman bu tür saldırılarla engellenemeyecektir.Bu ülke ayağındaki bu prangayı da milletin kararlılığıyla, ayağından söküp atacaktır. Vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Onlar bizim şehitlerimizdir. Milletimize buradan huzur ve güvenleri için ortaya koyduğumuz mücadelenin devam edeceğini söylemek istiyorum.” dedi.Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise Ankara’da gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili son durum bilgisini paylaştı. Bakan Müezzinoğlu, hayatını kaybedenlerin sayısını 34 olarak açıkladı. 19’u ağır olmak üzere 125 vatandaşın hastanelerde tedavi altında olduğunu belirtti.

Ankara’da Kızılay Meydanı Güvenpark’taki patlama sonrası Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, patlamayı içeren görüntülerin paylaşılması nedeniyle sosyal medyaya erişim yasağı getirdi.