İstanbul Valisi teröre karşı dikkatli ve uyanık olunmasını istedi

İstanbul Valisi Vasip Şahin: Dünyanın hiçbir ülkesi, hiçbir şehri ‘ben terör tehdidinden yüzde 100 azadeyim’ diyemez.

İstanbul Valisi teröre karşı dikkatli ve uyanık olunmasını istedi

İstanbul Valiliği’nin Tuzla’da düzenlediği ‘İlçe Buluşmaları’ etkinliğine İstanbul valisi Vasip Şahin de katıldı. Vali Şahin, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, pazar günü Ankara’da gerçekleşen terör saldırısının haince ve alçakça olduğunu belirterek, hayatlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Güvenlik bürokrasisi olarak en üst seviyede her türlü tedbirin alındığını ifade eden Vali Şahin, “Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun, dünya global terör tehdidi altındadır. Dünyanın hiçbir ülkesi, hiçbir şehri ‘ben terör tehdidinden yüzde 100 azadeyim’ diyemez. Dolayısıyla bizler bugün bu gerçeği göz önüne alarak tedbirlerimizi, planlarımızı yapıyoruz. Bunu da en etkin şekilde uygulamaya devam ediyoruz” diye konuştu.


“Dikkatli, tedbirlik ve uyanık olacağız”


Vatandaşlardan dikkatli ve uyanık olmalarını isteyen Vasip Şahin, “Bizleri birbirimize düşürmek istiyorlar. Bu millet, dün olduğu gibi bugün de, yarın da buna müsaade etmeyecektir. Bunu bilecek, buna karşı hem kendini koruyacak, hem savunacak, hem de gerekirse karşı tedbirleri alacak kadar bu milletin feraseti ve basireti vardır. Vatandaşlardan öncelikle talebim şudur; tedbirli, dikkatli ve uyanık olacağız. Ancak tedirginliğe paniğe kapılmaya asla tevessül etmeyeceğiz. Özellikle birbirimizi daha çok kollamaya, selam vermeye ve birbirimize daha çok bağlanmaya bugün daha fazla dikkat etmeliyiz. Doğulusuyla, Batılısıyla, Güneylisiyle, Kuzeylisiyle birbirimize daha çok sahip olmak ve aramızdaki dostluk bağını daha çok geliştirmek durumundayız. Terörün hedefine ulaşması noktasında bana göre en önemli tedbir birbirimize daha çok yaklaşmaktır” açıklamasını yaptı.