Bembeyaz dişlere sahip olmanın 3 adımı!

Bembeyaz dişlere etkileyici ve mükemmel bir gülüşe sahip olmayı kim istemez ki? Ancak yıllar geçtikçe dişlerimiz yediğimiz ve içtiğimiz gıdalar nedeniyle sararır ve lekelenir. Dişlerdeki bu renk değişimi özellikle kahve, alkol ve sigara kullanımıyla daha da kötü bir hal alır. Beyazlığını kaybetmiş dişlerimizi göstermemek için gülümsemekten kaçınır ya da ağzımızı kapatma gereği duyarız.

Bembeyaz dişlere sahip olmanın 3 adımı!

1. Adım: Diş etlerindeki pürüzler düzeltiliyor

Diş hekimliğindeki estetik uygulamalar sayesinde bembeyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmanın mümkün olduğunu belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor. Estetik açıdan tatmin edici güzellikte bir gülümseme, yalnızca beyaz ve şekli muntazam dişlerle mümkün olmadığından, bu dişlerle uyumlu diş etlerine de sahip olmak gerekiyor.  Estetik diş eti uygulamalarının bir diğer adı da pembe estetiktir. Diş estetiğini tamamlamaya yardımcı olan pembe estetikte amaç, çekici bir gülüş elde etmenin ilk adımı olan diş ve diş eti uyumunu sağlamaktır. Pembe estetik adı verilen diş eti bölgesinde en çok karşılaşılan sorun, gereğinden fazla görünen diş etleri ya da asimetrik diş eti seviyeleridir. Estetik diş hekimliği uygulamalarında biri olan Gingivoplasti yardımıyla dişlerden daha baskın öne çıkan diş etleri ya da asimetrik diş eti görünümleri düzeltiliyor.

2. Adım: Bonding yöntemiyle dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları gideriliyor

Kişilerin kendilerine daha güzel ve öz güvenli bir gülümseme armağan etmelerine imkan veren Bonding yöntemi, hemen hemen tüm yaş grupları tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor. Bonding yönteminde kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeyine tutturularak uygulanıyor, dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları bu şekilde gideriliyor. Bu yöntem sayesinde, kırılmış veya başka şekilde hasar almış dişler onarılıyor, dişler arası boşluklar kapatılıyor ve diş boylarını istenilen düzeye getirmek mümkün oluyor. Bu yöntemde seans yaklaşık 15 dakika – 1 saat aralığında sürüyor. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor.3. Adım: Dişler beyazlatılarak mükemmel bir gülüş sağlanıyor

Dişlerdeki ve diş etlerindeki şekil bozuklukları giderildikten sonra, mükemmel bir gülüşün olmazsa olmazı diş beyazlatma işlemiyle dişlerdeki renk bozuklukları gideriliyor. Son adım olan 3. adımda dişler beyazlatılarak, diğer uygulamaların daha etkileyici bir biçimde öne çıkması sağlanmış oluyor.


Diş beyazlatma işleminde lazer kullanılarak başarılı sonuçlar elde ediliyor. Bu işlemde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanmaktadır. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak diş hekimi tarafından belirlenmektedir. Dişler beyazlatılarak kişilerin estetik açıdan tatmin olması sağlanmakta, bu sayede kişiler mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedirler.


 

Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.