Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Beyoğlu’nda

Dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds, dünyadaki 21. cazibe merkezini 2016 sonbaharında İstanbul’da açıyor.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Beyoğlu'nda

250 yaşındaki markanın İstanbul’daki adresi, ziyaretçilere en sevdikleri ünlü isimleri görebildikleri, hissedebildikleri, fotoğraflayabildikleri, eğlenceli, interaktif ve eşsiz bir deneyim sağlayan, tüm aileye yönelik bir cazibe merkezi olacak.

2016 sonbaharında kapılarını açacak olan Madame Tussauds Istanbul, her yaştan ziyaretçiye keyifli bir deneyim sunacak.

Dünyaca ünlü Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi’nin Türkiye’deki adresi
Beyoğlu İstiklal Caddesi oluyor

Ev sahipliğini Grand Pera binasının yapacağı Madame Tussauds İstanbul’da, tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismi yer alacak. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezintinin yapılabileceği müzede, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızı da görülebilecek.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Beyoğlu'nda

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Beyoğlu'nda

Sahibi ve işletmecisinin dünyanın önde gelen eğlence devi Merlin Entertainments plc olduğu Madame Tussauds İstanbul, Merlin’in dünyada açılacak 21. balmumu heykel müzesi olurken, İstanbul’da SEA LIFE Akvaryum ve LEGOLAND® Discovery Centre’dan sonraki üçüncü yatırımı olacak.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Beyoğlu'nda

LEGOLAND® Discovery Centre ve Madame Tussauds İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, “Doğu ile Batı’nın, Avrupa ile Asya’nın kavşağında bulunan Türkiye’de bir Madame Tussauds Müzesi açmaktan son derece büyük bir heyecan duyuyoruz. Dünyaca ünlü ikonik isimler, kahramanlar ve ünlü şahsiyetlerin balmumu heykelleri ile eşsiz ve eğlenceli bir cazibe merkezi sunarak, Türkiye’deki eğlence sektörüne yeni bir soluk getireceğiz” dedi. Sarper Hilmi Suner sözlerine, “Madame Tussauds İstanbul, gerek tarihten gerekse çağımızdan sadece Türkleri değil, bu büyülü şehri ziyarete gelen turistleri de çekeceğini umduğumuz kilometre taşı niteliğindeki anların bir kesitini sunacak” diye devam etti.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Beyoğlu'nda

Mademe Tussauds İstanbul