Maltepe’de patlama oldu!

İstanbul Maltepe’de patlama oldu… D – 100 Karayolu’ndaki bir köprünün altında, saat 24.00 sıralarında bir patlama meydana geldi. Patlamada son gelen haberlere göre 4 kişinin yaralandığı belirtiliyor.

Maltepe'de patlama oldu!

İstanbul Maltepe’de çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama Maltepe köprüsünün altında meydana geldiği, olayda önce 2 kişinin yaralandığı açıklandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildiği de gelen bilgier arasındaydı.

Maltepe’de patlama sonrası, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın açıklama yaptı

Yaşanan patlama sonrası Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Patlama ses bombasından kaynaklı. 4 yaralı var. Trafik Kartal yönünde tek şerit olarak devam ediyor. Halkımız sükunetini korumalı.” açıklamasını yaptı.


D – 100 Karayolu’nun Maltepe mevkiindeki köprünün altındaki patlamaya, basınç etkili bir ses bombasının sebep olduğu, olay sonrası bölgeye polis ekipleri sevk edildiği gelen bilgiler arasında. İlk yapılan bilgilere göre, çevrede bulunan 4 kişinin yaralandığı ve hastanede tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilmişti.

Son durum 4 kişinin yaralandığı yönünde… İsimleri Sait Görgülü, Bahadır Yılmaz ve Cengiz Yazgan olduğu öğrenilen yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. 2 yaralı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, sağ bacağında ağır yara bulunan Cengiz Yazgan Ataşehir’deki Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Ekipler patlamanın olduğu bölgeyi güvenlik çemberine alarak çevrede araştırma yaptı. Bu sırada D – 100 Karayolu’nun Ankara istikameti kısa bir süre trafiğe kapatıldı. Ardından, yol kontrollü olarak yeniden trafiğe açıldı.


Bomba imha ekibinin olay yerindeki incelemelerini sürdürdüğü bildirildi.