Maltepe’de patlama oldu!

İstanbul Maltepe’de patlama oldu… D – 100 Karayolu’ndaki bir köprünün altında, saat 24.00 sıralarında bir patlama meydana geldi. Patlamada son gelen haberlere göre 4 kişinin yaralandığı belirtiliyor.

Maltepe'de patlama oldu!

İstanbul Maltepe’de çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama Maltepe köprüsünün altında meydana geldiği, olayda önce 2 kişinin yaralandığı açıklandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildiği de gelen bilgier arasındaydı.

Maltepe’de patlama sonrası, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın açıklama yaptı

Yaşanan patlama sonrası Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Patlama ses bombasından kaynaklı. 4 yaralı var. Trafik Kartal yönünde tek şerit olarak devam ediyor. Halkımız sükunetini korumalı.” açıklamasını yaptı.


D – 100 Karayolu’nun Maltepe mevkiindeki köprünün altındaki patlamaya, basınç etkili bir ses bombasının sebep olduğu, olay sonrası bölgeye polis ekipleri sevk edildiği gelen bilgiler arasında. İlk yapılan bilgilere göre, çevrede bulunan 4 kişinin yaralandığı ve hastanede tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtilmişti.

Son durum 4 kişinin yaralandığı yönünde… İsimleri Sait Görgülü, Bahadır Yılmaz ve Cengiz Yazgan olduğu öğrenilen yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. 2 yaralı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, sağ bacağında ağır yara bulunan Cengiz Yazgan Ataşehir’deki Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Ekipler patlamanın olduğu bölgeyi güvenlik çemberine alarak çevrede araştırma yaptı. Bu sırada D – 100 Karayolu’nun Ankara istikameti kısa bir süre trafiğe kapatıldı. Ardından, yol kontrollü olarak yeniden trafiğe açıldı.


Bomba imha ekibinin olay yerindeki incelemelerini sürdürdüğü bildirildi.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.