MHP – AKP ile koalisyonu için Bahçeli’nin tek şartı ne?

Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını savunmak için, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek” sözleriyle gündeme oturdu… Bahçeli, AKP – MHP koalisyonu için tek şart sundu: Terörle mücadeleye gevşemeden devam.

MHP - AKP ile koalisyonu için Bahçeli'nin tek şartı ne?

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Terör destekçileri açtıkları nifak çukurlarına gömülecek. Türk milletinin fıtratında ne ümitsizlik ne de korkuya teslim olmak vardır. Kötümserliğe yer yok, MHP devletin bekasına baş koymuştur. Titreyip kendimize gelelim, ihanete mızrak gibi saplanalım. Ankara’da dost kazıklarını konuşmayalım, vatan gitmeden kendimize gelelim.

Kapkara bir dönem yaşıyoruz.


Ne yeni bir sisteme ne de yeni bir rejime gerek yoktur. Sonu macera olan arayışlara ihtiyaç yoktur. Yeni bir sisteme gerek varsa milletin tamamı, tamam diyorsa ancak o zaman gündeme alınmalıdır. Başkanlık tartışması 93 yıl önce kapandı, mevcut sistemle çare aramalıyız.

“Başkanlık ihtiyaçtır” diyenler başka taleplerle milletin huzuruna çıkarsa buna ne diyeceğiz, hatta nasıl mani olacağız? Güçler ayrılığını silmek, milletimizi buhrandan buhrana sürükleyecektir. Türk milletinin her kararına saygı duyarız ama çekincelerimizi de paylaşırız.

Davutoğlu’nun bırakma kararı sistem tartışmasından bağımsız düşünülemez. AKP’deki her kriz ülkemizi etkiler, amacımız siyasi rant devşirmek değil.

Davutoğlu’nun kızağa çekilmesinde asıl sorumlu kimdir? Pelikan Bildirisi‘nde neler yazdığı, nereden yazıldığı bizim meselemiz değildir. Bizim araya girmeye, taraf tutmaya niyetimiz yoktur fakat ortada bir sorun vardır. Sandıktan çıkan bir iktidar, kansız ve silahsız tasfiye edilmiştir.

– AKP ne kadar rakibimiz olsa da bir iktidar karışıklığı çok büyük sakıncalar doğuracaktır. Davutoğlu’na demediğimizi bırakmadık. Davutoğlu, başbakanlığının sanal olduğunu teyit etmiştir.


– Sanıyorum hepiniz takdir edersiniz ki Türkiye şiddetli bir mücadelenin içindedir. Yeni bir seçim havası oluşturmak bu ülkeye ihanettir.

Erken seçim için MHP bekleniyormuş. MHP’de mevcut yönetim kalırsa baraj altı, giderse yüzde 25’miş. Ağzı olan konuşmuş. Bizim korktuğumuzu hayasızca iddia edenler en başta bizden görünüp, aslında bizimle gece ile gündüz kadar farklı olan zavallılardır.

MHP, Allah’tan başkasına kulluk etmez. MHP, gazete köşelerinden, internet medyasından üretilmiş edepsiz dedikodularla yönetilemezdir. Sabahları kameralar karşısına çıkıp ciddiye alınacak bir tarafı olmayacaktır. Bu tipler sütünü içip avunsunlar, kumda oynasınlar.

– Küçücük akıllarınca MHP’ye çelme takmak istiyorlar. MHP’nin yutulmasını projelendiriyorlar. MHP sırtını ona buna değil, egemenliğin asil sahibi büyük Türk milletine dayandırmıştır. Aksini söyleyenler müfteridir, seviyesizdir. Bu kadar ağar konuşuyorum, kim neye layıksa biz onu dile getiririz.

Tavşan arayanlara bozkurtu hatırlatır, akıllarını başlarından alırız.

AKP ile koalisyon için tek şart; “Terörle mücadeleye gevşemeden devam!”

– AKP’de sular durulmaz, tartışmalar bıçak gibi kesilmezse önümüzdeki anayasa ve referandum çekişmeleri Türkiye’yi dibe çekecektir. Başta ekonomi olmak üzere tüm dengeler hepten bozulacaktır. TBMM’deki bölücüler ayrı bir parlamentodan ve komşu olmaktan bahsetmektedir. Biz parti olarak AKP’deki gelişmeleri takip ediyoruz. MHP terörle mücadelenin asla gevşememesine yürekten inanmaktadır.


– “Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını savunmak için, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek” demiştim. MHP’nin hukuki vereceği destek bir hükümet olarak ele alınmalıdır. Ön şart olarak terörle mücadelenin eksiksiz sürdürülmesinden yanadır. MHP, Türkiye’nin tarafında, safında ve hizasındadır. Türkiye huzura ulaşana kadar, üzerimize ne düşüyorsa sabırla yapmaya açığız.


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.