Nilüfer Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu ile konser verdi

Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu değerli sanatçı Nilüfer ile aynı sahneyi paylaştı.

nilufer-bilfen-filarmoni-orkestrasi-korosu-ile-konser-verdi

Her yıl ülkemizin seçkin sanatçıları ile başarılı konser programları gerçekleştiren, Türkiye’nin ilköğretim düzeyindeki öğrencilerinden kurulu ilk ve tek filarmoni orkestrası olan ”Bilfen Filarmoni Orkestrası” ve “Bilfen Korosu”, bu yıl da Nilüfer ile muhteşem bir konser programına imza attı.

2015 – 2016 öğretim yılının bitmesine sayılı günler kala, Bilfen Ortaokullarının İstanbul içi ve İstanbul dışı tüm kampüslerinden, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçilen 6, 7 ve 8.sınıflarından kurulu 400 kişilik Bilfen Filarmoni Orkestrası ve Korosu, bu kez Türk Pop Müziğinin eşsiz sesi Nilüfer ile aynı sahneyi paylaştı.


Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen geleneksel yılsonu konserinde Bilfenli öğrencilerle sahne alan Nilüfer, birbirinden eşsiz parçalarını öğrencilerle seslendirdi. Orkestra öğrencilerinin keman, gitar, yan flüt ve çellolarını konuşturduğu gece uzun yıllar akıllardan silinmeyecek görüntülere sahne oldu.

Daha önceki yıllarda Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Teoman, Emma Shapplin ve Sertab Erener gibi birçok ünlü isimle aynı sahneyi paylaşan öğrenciler performansları ile izleyenleri büyüledi.

Bilfen Okullarında evrensel bir kültür dili olarak benimsenen enstrüman eğitiminin bir sonucu olan gecede perde; orkestranın çaldığı “Game of Thrones” adlı parça ile açıldı. Sunuculuğunu Balçiçek İlter’in üstlendiği konser programında, Nilüfer ve Bilfen Ortaokulları 7. sınıf öğrencisi Pelin Onbaşı’nın beraber seslendirdikleri, sanatçının unutulmaz şarkılarından biri olan “Çok Uzaklarda“, izleyenlerden büyük alkış aldı.


nilufer-bilfen

Bilfen Müzik Öğretmeni ve sanatçı Eda Özülkü’nün “Son Perde” şarkısıyla renk kattığı gecede, Türkiye’nin en önemli ses sanatçılarından biri olarak kabul edilen Nilüfer; “Yolcu Yolunda Gerek”, “Erkekler Ağlamaz“, “Kim Arar“, “Böyle Ayrılık Olmaz“, “Esmer Günler“, “Mor Menekşe“, “Geceler“, “Yemin Ettim” ve “Mavilim“isimli dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirdi.

Bu güne kadar sayısız albüme imza atan Nilüfer’in seslendirdiği klasikleşen şarkılara, enstrümanları ve sesleri ile eşlik eden öğrenciler, konserin finalini ise “Elem Acı ve Keder” şarkısı ile yaptı.

Bilfenli öğrencilerden Afrodisias’a destek!

Bilfen İlköğretim Kurumu öğrencileri, geçtiğimiz yıl kültür ve ticaret merkezi olan Efes’in “UNESCO Dünya Miras Listesi” ne dahil olması için bir imza kampanyası başlatmıştı. Seslerini duyuran öğrenciler Efes’in UNESCO Dünya Miras Listesine dahil olmasında büyük bir rol oynamıştı.

nilufer-bilfen-filarmoni-orkestrasi-korosu

Bu yılda öğrenciler başlattıkları yeni bir imza kampanyası ile Aydın AFRODİSİAS‘ın UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.


Yaklaşık beş aydır devam eden kampanyada AFRODİSİAS ile ilgili farkındalık yaratmak ve projenin ulusal anlamda da duyurulması için çabalayan öğrenciler, başlattıkları imza kampanyasına sevilen sanatçı Nilüfer’den de destek istediler. Değerli sanatçıdan tam destek alan öğrenciler; amaçlarının, uygarlık tarihinin önemli sanatsal ve mimari yapılarının yok olmasını önlemek olduğunu belirttiler.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.