Cinsel hayatı canlandıran 6 dekorasyon fikri

Size belki çok ilginç gelecek ama odanızı ya da evinizi nasıl dizayn ettiğinizin kariyeriniz, bilgi birikiminiz hatta cinsel hayatınız üzerinde büyük bir etkisi var. İşte cinsel yaşamınızı motive eden 6 dekorasyon önerisi…

Cinsel hayatı canlandıran 6 dekorasyon fikri

Vücudumuzdaki mevcut cinsel enerjiyi dengelemenin bir yolu da özellikle yatak odamızda tüm duyularımıza hitap eden bir ortam oluşturmaktan geçiyor.

Yatak odanıza denge ve uyum getirmek için çaba harcadığınızda, bu durum sizin aşk ve cinsel hayatınızda da etkisini gösterecek, mutluluk ve tutku olarak size geri dönecek.


Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak’ın kolay uygulanabilecek altı tavsiyesine kulak vererek siz de yatak odanızda aşkın pozitif enerjisini harekete geçirebilirsiniz.

Cinsel hayatı canlandıran 6 dekorasyon fikri

1- Kırmızı ve pembe renkler

Yatak odanızdaki duvarların rengiyle ne kadar uyuduğunuz ve cinsel yaşamınızın ne kadar canlı olduğu arasında bir bağlantı var. O zaman yatak odasında hangi renkler tercih edilmeli? Hangi renkler sizin daha iyi ve keyifli bir gece geçirmenize yardımcı olur?

Pembe ve kırmızı renkler bütün dünyada aşkın ve cinselliğin renkleri olarak kabul edilirler. O nedenle seksüel hayatınızı canlandırmak için işe yatak odanızda kırmızı rengi kullanarak başlayabilirsiniz ama daha çok aşk ve sevgi duygularının harekete geçmesini istiyorsanız, pembe renk tavsiye edilir. Bunu söylerken kast ettiğimiz yatak odanızın duvarlarını kırmızıya boyamanız ya da pembe nevresimler ya da perdeler kullanmanız değil. İstediğimiz daha çok küçük dekoratif objelerle bunu yapmanız. Mesela bir vazo içinde doymuş renklerden oluşan çiçekler, içinde pembe ve kırmızının tonları olan bir halı ya da kilim veya kapakları kırmızı ya da pembe renkte bir dizi kitap.

Cinsel hayatı canlandıran 6 dekorasyon fikri

2- Aşk ve cinsel arzu için yasemin çiçeği

Kişisel alanınızın nasıl koktuğu sizin geceleyin yalnız mı yoksa partnerinizle beraber mi uyuyacağınız konusu üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Koklama duyumuz çok güçlü bir afrodizyaktır.

Libido artırıcı koku olarak sadece geceleri açan Yasemin çiçeğinin kokusunu deneyebilirsiniz.


Ylang Ylang’ın mumu ya da yağı tavsiye edilir. Ylang Ylang’ın hem kadın hem erkeklerde cinsel isteği artırdığı biliniyor. Cinsel arzuları harekete geçiren diğer yağlar gül ve portakal özü, ruh halini ve enerjiyi artırmaya yarayan yağlardır.

3- Küçük detaylar üzerinde yoğunlaşın

Yumuşak çarşaflar, ipekli çamaşırlar ve lüks halı ya da kilimler, kısacası dokunmaktan keyif alacağınız şeyler, bir yatak odası için olmazsa olmazlardır. Ayrıca yatak odasındaki her şey “iki kişiye” göre düşünülmesi gerek. Yatakta uyuyan her bir kişi için birden fazla yastık olmasın. Bekarsanız, iki yastık kullanabilirsiniz. Yatak yanı lambaları, mumlar, bardaklar ve odadaki diğer objeleri de mutlaka iki kişiye göre ayarlayın.

4- Ailenizin fotoğraflarını yatak odasına asmayın!

Yatak odanızdaki duvarlarda anne-babanızın, arkadaşlarınızın ya da çocuklarınızın fotoğrafları olmasın, ne de olsa özel anlarınızın onlar tarafından izleniyor gibi olmasını istemezsiniz. Bunun yerine duvarlarda soyut tablolar ya da tanıdık olmayan insanlara ait resimler olabilir.

Cinsel hayatı canlandıran 6 dekorasyon fikri

5- Televizyon cinsel aktiviteyi yarı yarıya azaltıyor

Tabi ki duvarda bir televizyon da olmamalı. Yaydığı elektromanyetik dalgalardan dolayı daha da kötüsü kişiyi psikolojik olarak cinselliğe kapattığı için televizyonun cinsel yaşamda yeri yoktur. Bilimsel araştırmalar da yatak odasında televizyon bulundurmanın çiftlerin cinsel aktivite sıklığını yarı yarıya düşüreceğini gösteriyor.

6- Çalışma ve dinlenme alanlarınızı birbirinden ayırın

Stüdyo dairelerde yaşayan kişiler çalıştıkları alanla dinlendikleri alanı yer azlığından dolayı birbirinden ayırmakta zorluk çekerler. Böylesi durumlar için uzmanlar bilgisayar kullandığınız alanı bir paravan ya da boncuklu perdelerle sınırlandırmanızı öneriyorlar. İşinizle ilgili ne varsa hepsini odanın bir yerinde tutun ve çalışmadığınız zamanlarda onları gözünüz görmesin.


Aynı durum evdeki egzersiz aletleri için de geçerli. Kondisyon bisikletleri, koşu bantları ve tüm egzersiz aletleri gözünüzün görmeyeceği bir yerde olsun.

Cinsellikte uyumsuzluk: İlişkilerde tehlike sinyalleri!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.