Mardin Midyat’ta Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı

Mardin Midyat’ta Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı yapıldı. İlk gelen bilgilere göre patlamada 1 polis şehit oldu, 2 kişi hayatını kaybetti, 30’dan fazla yaralı var.

SON DAKİKA >> 1 polis şehit, 2 kişi hayatını kaybetti, 30’dan fazla yaralı var

Mardin’in Midyat ilçesinde bomba yüklü araçla gerçekleşen terör saldırısında 1 polis şehit oldu, 2 sivil hayatını kaybetti, 30’dan fazla yaralı hastaneye sevk edildi. Çevrede çok büyük zarar var. Emniyet Müdürlüğü’ne girmeye çalışan bomba yüklü araca polis tarafından ateş açılarak bariyerlerde durdurulduğu ve o sırada patlatıldığı belirtiliyor. Bomba yüklü araçta yarım ton patlayıcı olduğu tahmin ediliyor.

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bugün saat 11.00 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın hemen ardından ikinci bir patlamanın olması ihtimali üzerine güvenlik güçleri havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bomba yüklü araçta 500 kilo patlayıcı olduğunu, patlamanın etkisinin çok yüksek olduğu ve çıkan dumanın civar köylerden görüldüğü bildirildi. Patlama sonrasında ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevkedildi.


Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Saldırı sonrası lojmanın ön cephesinde büyük hasar oluştu. Patlama sonrası yangın çıktı, yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangında polis araçlarının da yandığı gelen bilgiler arasında.

Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu patlamanın yaşandığı bölge Mardin’in yeni yüzü olarak bilinen eski kentten ayrı bir yerleşim bölgesinde Midyat’ın kalbi denilebilecek ve birçok kamu binasının olduğu oldukça işlek bir cadde üzerinde. Cumhuriyet Bulvarı pek çok alışveriş mağazasının da bulunduğu bir cadde olduğu, yaralı sayısından endişe edildiği bildiriliyor.

Yaralıların çoğunun sivil vatandaşlar olduğu söyleniyor.

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Bombalı araç bariyeri geçmek istedi

İlk bilgilere göre Emniyet müdürlüğünün lojmanlarının bulunduğu bahçeye giren araç infilak etti. Çevredeki ev ve işyerlerinde de hasar oluştu. Binanın önünde terörist saldırılara karşı bariyerler olduğu, aracın bahçeye girmeye çalışırken patlatıldığı bilgisi var. Olay yerinde geniş güvenlik bölgesi oluşturuldu.


Mardin Anıtlı Karakoluna saldırı