Mardin Midyat’ta Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı

Mardin Midyat’ta Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı yapıldı. İlk gelen bilgilere göre patlamada 1 polis şehit oldu, 2 kişi hayatını kaybetti, 30’dan fazla yaralı var.

SON DAKİKA >> 1 polis şehit, 2 kişi hayatını kaybetti, 30’dan fazla yaralı var

Mardin’in Midyat ilçesinde bomba yüklü araçla gerçekleşen terör saldırısında 1 polis şehit oldu, 2 sivil hayatını kaybetti, 30’dan fazla yaralı hastaneye sevk edildi. Çevrede çok büyük zarar var. Emniyet Müdürlüğü’ne girmeye çalışan bomba yüklü araca polis tarafından ateş açılarak bariyerlerde durdurulduğu ve o sırada patlatıldığı belirtiliyor. Bomba yüklü araçta yarım ton patlayıcı olduğu tahmin ediliyor.

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bugün saat 11.00 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın hemen ardından ikinci bir patlamanın olması ihtimali üzerine güvenlik güçleri havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Bomba yüklü araçta 500 kilo patlayıcı olduğunu, patlamanın etkisinin çok yüksek olduğu ve çıkan dumanın civar köylerden görüldüğü bildirildi. Patlama sonrasında ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevkedildi.


Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Saldırı sonrası lojmanın ön cephesinde büyük hasar oluştu. Patlama sonrası yangın çıktı, yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Yangın söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangında polis araçlarının da yandığı gelen bilgiler arasında.

Emniyet Müdürlüğü binasının bulunduğu patlamanın yaşandığı bölge Mardin’in yeni yüzü olarak bilinen eski kentten ayrı bir yerleşim bölgesinde Midyat’ın kalbi denilebilecek ve birçok kamu binasının olduğu oldukça işlek bir cadde üzerinde. Cumhuriyet Bulvarı pek çok alışveriş mağazasının da bulunduğu bir cadde olduğu, yaralı sayısından endişe edildiği bildiriliyor.

Yaralıların çoğunun sivil vatandaşlar olduğu söyleniyor.

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Bombalı araç bariyeri geçmek istedi

İlk bilgilere göre Emniyet müdürlüğünün lojmanlarının bulunduğu bahçeye giren araç infilak etti. Çevredeki ev ve işyerlerinde de hasar oluştu. Binanın önünde terörist saldırılara karşı bariyerler olduğu, aracın bahçeye girmeye çalışırken patlatıldığı bilgisi var. Olay yerinde geniş güvenlik bölgesi oluşturuldu.


Mardin Anıtlı Karakoluna saldırı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.