Fransa Nice’te terör saldırısı

Fransa’nın Nice kentinde yapılan kutlamalara terör saldırısı düzenlendi. Kamyon sürücüsü aracını kalabalığın üzerine sürdü. Saldırıda en az 84 kişi öldü, en az 150 yaralı var.

Fransa'nın Nice kentinde yapılan kutlamalara terör saldırısı düzenlendi. Kamyon sürücüsü aracını kalabalığın üzerine sürdü. Saldırıda en az 60 kişi öldü, en az 100 yaralı var.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice’te terör saldırısı

Fransa’nın Nice kentinde Fransa Milli Günü kutlalamaları sırasında bir kamyon kalabalığın içine daldı daldı. Yerel ITELE TV’ye bilgi veren Nice Başsavcılığı saldırıda yaklaşık 84 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 150’e yakın yaralı var.

Nice’li yerel siyastçi Christian Estrosi ise twitter’dan yaptığı açıklamada saldırıda “Öyle görünüyor ki saldırıda onlarca kişi öldü”


Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kentte büyük bir paniğin hakim olduğu görülüyor.  AFP’nin konuştuğu yetkililer bunun bir saldırı olabileceğini söylerken, vatandaşlardan evden çıkmamaları istendi.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Bölge Valisi Sebastien Humbert, kamyon şoförünün vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Nice Valisi Christian Estrosi ise Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı ilk açıklamada ölü sayısını düzineler olarak açıklamıştı. 

Olay kentte büyük paniğe neden oldu. Polis anons yaparak kent sakinlerine gerekmedikçe evlerinden çıkmama uyarısında bulundu.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Olayın ardından polis ve valilik geniş çaplı operasyon başlattı.

Saldırıyı düzenleyen kişinin polis tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kamyondan gelen ilk görüntülerde polisin yaptığı operasyonun kurşun izleri görüldü.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Paris’e dönüyor


Fransa Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın kriz masasını katılmak üzere Paris’e geri döndüğü duyuruldu. Hollande özel bir ziyaret için ülkenin güneyinde bulunan Avignon kentindeydi.

Cevapsız Sorular: Paris

Paris Saldırısının Ardından


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.