Fransa Nice’te terör saldırısı

Fransa’nın Nice kentinde yapılan kutlamalara terör saldırısı düzenlendi. Kamyon sürücüsü aracını kalabalığın üzerine sürdü. Saldırıda en az 84 kişi öldü, en az 150 yaralı var.

Fransa'nın Nice kentinde yapılan kutlamalara terör saldırısı düzenlendi. Kamyon sürücüsü aracını kalabalığın üzerine sürdü. Saldırıda en az 60 kişi öldü, en az 100 yaralı var.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice’te terör saldırısı

Fransa’nın Nice kentinde Fransa Milli Günü kutlalamaları sırasında bir kamyon kalabalığın içine daldı daldı. Yerel ITELE TV’ye bilgi veren Nice Başsavcılığı saldırıda yaklaşık 84 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 150’e yakın yaralı var.

Nice’li yerel siyastçi Christian Estrosi ise twitter’dan yaptığı açıklamada saldırıda “Öyle görünüyor ki saldırıda onlarca kişi öldü”


Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kentte büyük bir paniğin hakim olduğu görülüyor.  AFP’nin konuştuğu yetkililer bunun bir saldırı olabileceğini söylerken, vatandaşlardan evden çıkmamaları istendi.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Bölge Valisi Sebastien Humbert, kamyon şoförünün vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Nice Valisi Christian Estrosi ise Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı ilk açıklamada ölü sayısını düzineler olarak açıklamıştı. 

Olay kentte büyük paniğe neden oldu. Polis anons yaparak kent sakinlerine gerekmedikçe evlerinden çıkmama uyarısında bulundu.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Olayın ardından polis ve valilik geniş çaplı operasyon başlattı.

Saldırıyı düzenleyen kişinin polis tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi. Saldırıyı gerçekleştiren kamyondan gelen ilk görüntülerde polisin yaptığı operasyonun kurşun izleri görüldü.

Fransa Milli Günü kutlamalarında Nice'te terör saldırısı

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Paris’e dönüyor


Fransa Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın kriz masasını katılmak üzere Paris’e geri döndüğü duyuruldu. Hollande özel bir ziyaret için ülkenin güneyinde bulunan Avignon kentindeydi.

Cevapsız Sorular: Paris

Paris Saldırısının Ardından