Giresun’da askeri helikopter düştü

Giresun’a bayramlaşmak ve şehit ailesini ziyaret amacıyla giden komutanlar ve ailelerinin de içinde bulunduğu Skorsky tipi askeri helikopter Alucra ilçesi Tohumluk yaylasına düştü.

Giresun'da askeri helikopter düştü

2 albay, eşleri ve çocuklarının hayatını kaybettiği iddia edildi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, helikopter enkazına ulaşıldığını ve 7 yaralının hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Belediye Başkanı Aksu, kesin olmamakla birlikte 2 albay, eşleri ve çocuklarının hayatını kaybettiği bilgisinin de kendisine geldiğini söyledi.

Köylüler bildirdi

Giresun’da düşen askeri helikopteri köylüler bildirdi. Bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Helikopterde Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru da bulunuyordu. Askeri helikopterde 8’i asker, 4’ü asker eşi ve 3 çocuk dahil toplam 15 kişinin bulunduğu da gelen bilgiler arasında.


giresun alucra askeri helikopter kazası düştü tohumluk

Bayramlaşmak ve şehit ailesini ziyaret için gitmişlerdi

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, yanında Giresun İl Jandarma Komutanlığı’ndan görevlilerin de bulunduğu heyetle Alucra’ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete gitmişti.

Askeri helikopterin içinde bir tuğgeneral, bir yarbay, bir binbaşı, bir üsteğmen ve astsubayların olduğu belirtiliyor. Helikopterin saat 17.30 sularında Alucra ve Yağlıdere ilçeleri arasındaki Tohumluk Yaylası’na düştüğü ihbarı geldi. Bölgeye arama kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Bölge dağlık bir alan olduğu için kurtarma çalışmaları güçlükle yapılıyor.


Helikopterin sis veya arıza kaynaklı mı yoksa terör saldırısı mı olduğu henüz netlik kazanmadı. Olay sırasında bayramlaşmak amacıyla Giresun’da bulunan Başbakan Yardımcısı Mustafa Canikli bölgeye hareket etti.