Giresun’da askeri helikopter düştü

Giresun’a bayramlaşmak ve şehit ailesini ziyaret amacıyla giden komutanlar ve ailelerinin de içinde bulunduğu Skorsky tipi askeri helikopter Alucra ilçesi Tohumluk yaylasına düştü.

Giresun'da askeri helikopter düştü

2 albay, eşleri ve çocuklarının hayatını kaybettiği iddia edildi

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, helikopter enkazına ulaşıldığını ve 7 yaralının hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Belediye Başkanı Aksu, kesin olmamakla birlikte 2 albay, eşleri ve çocuklarının hayatını kaybettiği bilgisinin de kendisine geldiğini söyledi.

Köylüler bildirdi

Giresun’da düşen askeri helikopteri köylüler bildirdi. Bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Helikopterde Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru da bulunuyordu. Askeri helikopterde 8’i asker, 4’ü asker eşi ve 3 çocuk dahil toplam 15 kişinin bulunduğu da gelen bilgiler arasında.


giresun alucra askeri helikopter kazası düştü tohumluk

Bayramlaşmak ve şehit ailesini ziyaret için gitmişlerdi

Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, yanında Giresun İl Jandarma Komutanlığı’ndan görevlilerin de bulunduğu heyetle Alucra’ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete gitmişti.

Askeri helikopterin içinde bir tuğgeneral, bir yarbay, bir binbaşı, bir üsteğmen ve astsubayların olduğu belirtiliyor. Helikopterin saat 17.30 sularında Alucra ve Yağlıdere ilçeleri arasındaki Tohumluk Yaylası’na düştüğü ihbarı geldi. Bölgeye arama kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Bölge dağlık bir alan olduğu için kurtarma çalışmaları güçlükle yapılıyor.


Helikopterin sis veya arıza kaynaklı mı yoksa terör saldırısı mı olduğu henüz netlik kazanmadı. Olay sırasında bayramlaşmak amacıyla Giresun’da bulunan Başbakan Yardımcısı Mustafa Canikli bölgeye hareket etti.


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.