TRT darbecilerden geri alındı

Son dakika: TRT darbecilerden geri alındı. TRT spikeri silah zoruyla bildiriyi okuduklarını açıkladı. Beşiktaş’ta bomba patladı. TBMM’ye 4 kez bomba atıldı. Meclis çevresinde polis ve görevlilerin yaralandığı bildirildi.

TRT darbecilerden geri alındı

Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları, darbe girişiminde bulunan askeri bir Sikorsky helikopteri düşürdü. Ankara Gölbaşı’nda Özel Harekat Merkezi’ndeki patlamalarda 17 polis şehit oldu. İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü’ne yürüyen vatandaşlara ateş açıldığı, yaralılar olduğu bilgisi var… Harbiye Ordu Evinden silah sesleri geliyor. Darbe girişiminde Albay Mehmet Oğuz Akkuş, Binbaşı Erkan Ağın, Yarbay Doğan Uysal gibi 46 kişinin olduğu iddia edildi.

MİT Müşteşarı: Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar görevinin başındadır. Darbe girişimi püskürtüldü.

Milli İstihbarat Teşkilatı Basın Müşaviri Nuh Yılmaz canlı yayında yaptığı açıklamada MİT’te her şeyin normale döndüğünü, darbe girişiminin püskürtüldüğünü söyledi. Yılmaz, birkaç helikopterin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na girmeye çalışan 3’ü rütbeli 13 asker gözaltına alındı.


Bayrampaşa’da bir vatandaş yaralandı

Bayrampaşa çevik kuvvet müdürlüğü önündeki tanktaki askerler ile toplanan grup arasında arbede çıktı. Askerler havaya ateş açarken bir kişi yaralandı. Tepkiler üzerine asker tankla birlikte buradan ayrıldı.

Harbiye Orduevi çevresinde silah sesleri

Harbiye Orduevi çevresinde silah sesleri duyuldu. Bu sırada yoldan geçen bir sürücü yaralandı. Olay yerine gelen ambulans yaralıyı Şişli Etfal hastanesine kaldırdı.

Boğaziçi Köprüsü’nde vatandaşlara ateş açıldı

İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde ilerlemek isteyen bir gruba ateş açıldığı bildirildi.

Darbe girişimine yönelik operasyon başlatıldı

Anadolu Ajansı, darbeyi planlayanın bir süre önce görevden alınan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse olduğunu iddia etti.

Askeri kaynaklara dayandırılan habere göre, İstanbul ve Ankara’daki askeri kalkışmanın görevden alınan Albay Köse başkanlığında planlandığı iddia edildi. Albay Mehmet Oğuz Akkuş, Binbaşı Erkan Ağın, Yarbay Doğan Uysal gibi isimlerin girişimin içinde yer aldığı öne sürüldü.


Bu arada kalkışmayı gerçekleştiren askerlere yönelik operasyon başlatıldığı ve bir kısmının gözaltına alındığı bildirildi.

MİT’e saldırı

İstanbul ve Ankara’dan son dakika haberi… ‘Yurtta Sulh Konseyi’ adıyla darbe girişiminde bulunan askerlerle ilgili flaş gelişmeler yaşandı. Yenimahalle’deki MİT binasından silah sesleri geldiği öğrenildi. Ankara’da TRT binasına helikopterden 4 el ateş açıldı.

Ankara Gölbaşı’nda 17 polis şehit oldu

Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Merkezi’nde 2 patlama meydana geldi, 17 polisin şehit olduğu iddiası var. AA’nın geçtiği haberde “Ankara Emniyet Müdürlüğü, ikinci defa savaş uçağı ve helikopter tarafından saldırıya uğradı” denildi. İstanbul’dan da gece boyu silah sesleri geldi. AA’nın geçtiği haberde “Güvenilir kaynaklar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın askeri kalkışmada bulunan bir grup asker tarafından rehin alındığını bildirdi” denildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada halkı meydanlara çağırdı. Saat 01.30 sularında Ankara’da büyük bir patlamanın yaşandığı belirtildi.

1’inci Ordu Komutanı: Küçük bir grubu temsil ediyorlar

Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, İstanbul ve Ankara’daki kalkışmayla ilgili olarak, “Bu olaylar meydana geldiği andan itibaren Sayın Valimizle bir araya gelip İstanbul üzerine yoğunlaştık. Buradaki problemi çözmek için çalışıyoruz. Birinci Ordu Komutanlığı içinde küçük bir grubu temsil ediyorlar. Endişe edecek bir durum yok, bunlara katılmayan ve şu anda emir komuta zinciri içinde olan diğer birliklerle birlikte gerekli tedbirleri alıyoruz.” dedi.

TRT’de darbe bildirisi okundu


Cumhurbaşkanı Erdoğan halkı meydanlara çağırdı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.