İstanbul Yenibosna’da bombalı motosiklet ile saldırı

İstanbul Yenibosna’da 75. yıl polis merkezi yakınında patlama oldu. 1’i ağır 10 kişi yaralandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin patlamaya bombalı motosikletin sebep olduğunu duyurdu. Polis ekipleri kırmızı kapüşonlu, siyah montlu olduğu belirlenen saldırganı arıyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin, olay yerinde inceleme yapıyor.

İstanbul Yenibosna'da bombalı motosiklet ile saldırı

İlk bilgilere göre; Yenibosna Yetmişbeşinci Yıl Polis Amirliği yakınında bir araçta patlama meydana geldi ve 1’i ağır 10 kişi yaralandı. Yaralı hastaneye kaldırıldı. 

Polis, ikinci bir patlamaya karşı vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Ara sokaklar trafiğe kapatıldı.


İHA muhabiri Murat Delice şiddetli bir sarsıntının meydana geldiğini belirterek “Polis merkezinin ve çevredeki pek çok evin camları kırıldı. Görgü tanıkları patlamanın ardından silah sesi duyduklarını söyledi” dedi. Görgü tanığı Batıkan Birlik ise patlamanın etkisiyle binanın sarsıldığını, deprem olduğunu sandığını ifade etti.

istanbul yenibosna saldırısı patlama motosikletli bomba

Askerlik şubesine de yakın

Patlamanın olduğu nokta, polis karakolu, askerlik şubesi ve Adli Tıp Kurumu ve birçok eğitim kurumunu da yakın.

Aynı polis merkezi bundan 4 yıl önce de bir terör eyleminin hedefi olmuştu.

istanbul yenibosna saldırısı patlama motosikletli bomba

Vali: Bombalı motosikletle yapıldı

İstanbul Valisi Vasip şahin patlamanın bombalı motosiklet ile gerçekleştirildiğini duyurdu.

İlk bilgilere göre motosikletle olay yerine gelen kasklı ve siyah montlu, kırmızı kapüşonlu, kot giymiş olduğu belirtilen saldırgan, motosikleti bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Polis, saldırganın bulunması için kapsamlı bir çalışma başlattı. Metrobüs ve otobüslerde de arama zanlıyı bulmak için arama yapılıyor.

istanbul yenibosna saldırısı patlama motosikletli bomba

Vali Şahin olay yerinde


Vali Vasip Şahin olay yerinde inceleme yaptı, 10 vatandaşın yaralandığını söyledi.  Şahin açıklamasında, ‘İnceleme ekiplerimiz burada. Olayın oluş şekli, örgüt bağlantısı ve hangi örgütün olduğu hakkındaki araştırmalar devam ediyor. Motosikleti biri gelip bırakıyor, bununla ilgili görüntüler arkadaşlarımız tarafından toplanıyor. Yaralı polisimiz yok’ dedi. ‘Ola ki ikinci saklanmış bir bomba olabilir. Vatandaşlarımızın çalışan arkadaşlarımıza yardımcı olmasını bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.