İstanbul Yenibosna’da bombalı motosiklet ile saldırı

İstanbul Yenibosna’da 75. yıl polis merkezi yakınında patlama oldu. 1’i ağır 10 kişi yaralandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin patlamaya bombalı motosikletin sebep olduğunu duyurdu. Polis ekipleri kırmızı kapüşonlu, siyah montlu olduğu belirlenen saldırganı arıyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin, olay yerinde inceleme yapıyor.

İstanbul Yenibosna'da bombalı motosiklet ile saldırı

İlk bilgilere göre; Yenibosna Yetmişbeşinci Yıl Polis Amirliği yakınında bir araçta patlama meydana geldi ve 1’i ağır 10 kişi yaralandı. Yaralı hastaneye kaldırıldı. 

Polis, ikinci bir patlamaya karşı vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Ara sokaklar trafiğe kapatıldı.


İHA muhabiri Murat Delice şiddetli bir sarsıntının meydana geldiğini belirterek “Polis merkezinin ve çevredeki pek çok evin camları kırıldı. Görgü tanıkları patlamanın ardından silah sesi duyduklarını söyledi” dedi. Görgü tanığı Batıkan Birlik ise patlamanın etkisiyle binanın sarsıldığını, deprem olduğunu sandığını ifade etti.

istanbul yenibosna saldırısı patlama motosikletli bomba

Askerlik şubesine de yakın

Patlamanın olduğu nokta, polis karakolu, askerlik şubesi ve Adli Tıp Kurumu ve birçok eğitim kurumunu da yakın.

Aynı polis merkezi bundan 4 yıl önce de bir terör eyleminin hedefi olmuştu.

istanbul yenibosna saldırısı patlama motosikletli bomba

Vali: Bombalı motosikletle yapıldı

İstanbul Valisi Vasip şahin patlamanın bombalı motosiklet ile gerçekleştirildiğini duyurdu.

İlk bilgilere göre motosikletle olay yerine gelen kasklı ve siyah montlu, kırmızı kapüşonlu, kot giymiş olduğu belirtilen saldırgan, motosikleti bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Polis, saldırganın bulunması için kapsamlı bir çalışma başlattı. Metrobüs ve otobüslerde de arama zanlıyı bulmak için arama yapılıyor.

istanbul yenibosna saldırısı patlama motosikletli bomba

Vali Şahin olay yerinde


Vali Vasip Şahin olay yerinde inceleme yaptı, 10 vatandaşın yaralandığını söyledi.  Şahin açıklamasında, ‘İnceleme ekiplerimiz burada. Olayın oluş şekli, örgüt bağlantısı ve hangi örgütün olduğu hakkındaki araştırmalar devam ediyor. Motosikleti biri gelip bırakıyor, bununla ilgili görüntüler arkadaşlarımız tarafından toplanıyor. Yaralı polisimiz yok’ dedi. ‘Ola ki ikinci saklanmış bir bomba olabilir. Vatandaşlarımızın çalışan arkadaşlarımıza yardımcı olmasını bekliyoruz’ ifadelerini kullandı.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.