Kar nedeniyle birçok ilde okullar tatil ilan edildi

Kuvvetli kar yağışının etkili olduğu birçok ilde okullar tatil ilan edildi. İşte Türkiye genelinde eğitime bir gün ara verilen il ve ilçeler…

Kuvvetli kar yağışının etkili olduğu birçok ilde okullar tatil ilan edildi.

Hakkari’de okullar tatil

Hakkari’de etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Hakkari merkez, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Sivas’ta okullar tatil

Sivas’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar il merkezi ile 14 ilçede yarın da tatil edildi.


Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada Divriği ve Doğanşar ilçeleri haricinde il merkezi ve 14 ilçede ilk ve orta dereceli okulların, olumsuz hava şartları nedeni ile 15 Aralık perşembe günü 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Kentte beklenen aşırı soğuk hava ve buzlanma nedeniyle bu kararın alındığı ifade edildi. Kamuda çalışan hamileler ve engelliler de idari izinli sayılacak.

Konya'nın 4 ilçesinde eğitime kar engeli okullar tatil mi

Konya’nın 4 ilçesinde eğitime kar engeli

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 4 ilçede eğitime yarın ara verildi. Karaman’da ise taşımalı sistemle eğitim veren okullar, 1 gün tatil edildi.

Konya’da dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle Ereğli, Halkapınar, Taşkent ve Hadim’de eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Emirgazi İlçesi’nde ise taşımalı sistemle eğitim yarın tatil edildi.

Karaman’da da taşımalı sistemle eğitim veren okullar Perşembe günü tatil edildi.

gaziantep okullar tatil mi

Gaziantep’te taşımalı okullara kar tatili

GAZİANTEP (DHA) Gaziantep’te, il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okullar, Perşembe günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeni ile oluşabilecek risklere karşı kentte taşımalı eğitim yapan tüm okullar ile ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü özel eğitim okullarında 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

Siverek’te taşımalı okullarda kar tatili

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim veren okullar, Perşembe günü de tatil edildi. Kar yağışının şiddetini artırdığı ilçe kırsalında 63 taşıma merkezinde okulların yarın da tatil edildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, “Kırsal bölgede yoğun kar yağışı devam ediyor. Kmakamlık kararı ile okullarımızı yarında tatil edildi” dedi.

tunceli bingöl elazığ bitlis ardahan okullar tatil mi

Tunceli, Bingöl ve Elazığ’da okullar tatil!

Yoğun kar yağışı bölgede etkisini sürdürürken, bugün okulların tatil olduğu Tunceli, Elazığ ve Bingöl’de, yarın da ilk ve dereceli okullar 1 gün daha tatil edildi.

Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden; 15 Aralık 2016 Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy okulları (okul öncesi, ilk, orta ve lise) ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür” denildi.

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada da ise Elazığ genelindeki tüm okulların perşembe günü tatil edildiği belirtilerek, “Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır” ifadeleri yer aldı.

ankara istanbul bursa bolu istanbulda yarın okullar tatil mi

Tunceli’de kar tatili

Tunceli’de 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ve Çemişgezek İlçesi’nde sadece taşımalı sistemle öğrenim gören öğrenciler için, Hozat, Pülümür, Ovacık, Mazgirt, Pertek ve Nazımiye ilçelerinde ise ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.


Ardahan ve Doğubayazıt’ta da okullar tatil ilan edildi

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ardahan’da okullar yarın da tatil edildi. Okulların iki gün tatil edildiği Ağrı’da ise valilik uygulama dışında tuttuğu Doğubayazıt ilçesini de dahil etti. Ağrı-Eleşkirt karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Onlarca araç ve içideki yolcular yolun açılmasını bekliyor. AFAD ekipleri, bazı otobosüdeki kadın ve çocukları kurtardı.

Kars’ta kar tatili bir gün daha uzatıldı

Kars Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

muş yüksekova ordu istanbul ankara izmir okullar tatil mi

Muş’ta okullar tatil

Muş’ta kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy sayısı 368, mezra sayısı ise 250’ye ulaştı. Muş İl Özel İdaresine bağlı 70 personel ve 40 iş makinesi karla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Muş’ta da okullar yarın tatil edildi.

Bitlis’te kar tatili

Bitlis’te etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Bitlis merkez, Tatvan ve Mutki ilçelerinde, ilk ve ortaokullar ile liseler yarın tatil edildi.

Yüksekova’da kar tatili uzatıldı

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Yüksekova’da, ilk, ortaokul ve liseler yarın için bir daha tatil edildi.

istanbulda yarın okullar tatil mi

Ordu’nun 10 ilçesinde yarın okullar tatil edildi

Ordu’da yoğun kar yağışı nedeniyle 10 ilçenin tamamı ile 3 ilçede, bazı mahallelerde okulların yarın tatil edildiği açıklandı.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Ulubey ilçelerinin tamamı, İkizce ve Fatsa ilçe merkezi dışındaki mahallelerde, Ünye’nin de bazı mahallelerinde 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.

Erzurum’da okullar tatil mi?

Erzurum’da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta  dereceli okullarda yarın da eğitime ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, il genelindeki yoğun kar yağışı  nedeniyle bugün okullarda eğitime ara verildiği anımsatıldı. Kar yağışının etkisini aralıksız devam ettirdiği belirtilen  açıklamada, şunlar kaydedildi:

“15 Aralık Perşembe günü Erzurum il genelinde okul öncesi, ilkokul ve  liselerde yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle eğitime ara verilmiştir.  Kamu kurumlarında çalışan hamile kadınlar ve engelliler de aynı gün idari izinli sayılacaktır.”

Bayburt’ta okullar tatil mi?

Bayburt’ta kar yağışı dolayısıyla il merkezi ve Aydıntepe ilçesinde yarın eğitim yapılmayacak. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle  il merkezi ile Aydıntepe ilçesindeki tüm okullarda 15 Aralık Perşembe günü  eğitime ara verildi. Kamu kurumlarında görev yapan engelli personel de aynı gün idari  izinli sayılacak.

Malatya’da okullar tatil mi?


Malatya’da eğitime kar engeli  – Taşımalı sistemle kent  merkezine gelen öğrenciler için eğitim öğretime bir gün ara verildi.  Malatya merkeze taşımalı sistemle gelen öğrenciler,  yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim öğretime katılmayacak. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kentteki yoğun kar yağışı  dolayısıyla, merkeze taşımalı sistemle gelen öğrenciler için bugün eğitim  öğretime ara verildi. Kent merkezindeki tüm okullarda eğitim öğretim normal olarak devam edecek.

Kalıcı yaz saati uygulaması sona mı eriyor?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.