İstanbul’da okullar tatil mi? 15 ilde kar tatili!

İstanbul da dahil olmak üzere 15 ilde 9 Ocak 2017 Pazartesi günü okullar tatil ilan edildi. İşte yarın okulların kar tatili ilan edildiği 15 şehir…

İstanbul'da okullar tatil mi? 15 ilde kar tatili!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, tatil haberini Twitter hesabından duyurdu: “İlimizde zaman zaman devam eden kar yağışı ve yoğun buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime yarın (pazartesi) bir gün süre ile ara verilmiştir.”

İstanbul’da, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli çalışanlar da bir gün idari izinli sayıldı.


Çanakkale’de okullar tatil

Çanakkale’de de iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ile Ayvacık, Biga, Bayramiç, Çan, Ezine, Eceabat, Yenice ve Lapseki ilçelerideki okullar 9 Ocak’ta, Gelibolu’da ise 9-10 Ocak’ta tatil edildi. Merkezdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de yarın bir gün izinli sayılacak.

Zonguldak’ta kar tatili

Zonguldak’ta da okullar bir gün süreyle tatil edilirken, engelli ve hamile kamu personeline de bir günlük idari izin verildi.

Bursa’da okullar tatil

Bursa’da 9 Ocak’ta anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edildi. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Düzce’de kar tatili

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağını söyledi.

Tokat’ta okullar tatil

Tokat’ta kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, engelli ve hamile memurların da yarın izinli sayıldığını söyledi.


Yalova’da okullar tatil

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, kent genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 9 Ocak Pazartesi günü tatil edildiği duyurdu.

Balıkesir’de okullar tatil

Bandırma Kaymakamlığı, olumsuz hava şartlarının devam etmesinin beklenmesi nedeniyle ilçe genelindeki tüm anaokul, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü tatil ilan edildiğini bildirdi.

Kastamonu’da okullar tatil

Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü, kent merkezindeki tüm okullar ile merkeze bağlı taşımalı eğitim yapılan okullarda 9 Ocak Pazartesi günü eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiği duyurdu.

Kırklareli’de okullar tatil

Kırklareli Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, 9 Ocak Pazartesi günü il genelinde tüm okulların tatil edildiğini söyledi. Aşım, “Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okullar yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle yarın tatil edildi. Bazı bölgelerimizde kar kalınlığı 1,5 metreye yükselmiş durumda. Bu nedenle eğitime bir gün ara verdik” diye konuştu.

Nevşehir’de kar tatili

Nevşehir’de okullar kent genelinde 9 Ocak’ta tatil.

Edirne’de okullar tatil

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, etkili kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü il genelinde tüm okulların tatil edildiğini söyledi.

Kocaeli’de okullar tatil

Kocaeli Valiliği, il genelinde anaokulları, ilk, orta, lise ve yaygın eğitim kurumlarında (özel rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime, 9 Ocak’ta bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Yozgat’ta okullar tatil

Yozgat’ta Yenifakılı ilçe merkezi ve köylerinde eğitime bir gün ara verildi. Öte yandan ilçede beş köy yolu da ulaşıma kapandı.

Samsun’da okullar tatil


Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü; Vezirköprü, Ladik, Havza, Kavak, Asarcık ve Çarşamba ilçelerinde bir gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi.

Kar yağışı ne zamana kadar devam edecek?