Reina’da silahlı saldırı: 39 ölü, 65 yaralı

İstanbul Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübü Reina’ya silahlı terör saldırısı gerçekleşti. 39 kişi hayatını kaybetti, 65 kişi yaralandı.

Reina’da silahlı saldırı

İstanbul Ortaköy’de Reina isimli gece kulübünde silahlı saldırı gerçekleşti

Noel baba kıyafetli 3 kişinin kapının önündeki polisleri silahla tarayarak içeri girdiği iddia ediliyor. Terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti, 65 yaralı var.

Saldırganlar içeride iddiası vardı

Saldırganların içeride olduğu iddia edilirken Özel Harekat ekiplerinin Reina’da arama yaptığı öğrenildi. Öte yandan ilk anlarda gazeteci Mevlüt Yüksel’in iddiasına göre teröristlerin üç kişi olduğu bilgisi verildi.


Noel Baba giysileri giymişler

Görgü tanıklarının iddiasına göre, Noel Baba kılığında uzun namlulu silahla saldırı yapıldı. Edinilen bilgiye göre, Beşiktaş’ta ünlü bir gece kulübünde silahlı saldırı gerçekleştiği ve uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen birden fazla saldırgan ateş açmaya başladı.

Gece kulübünün içerisinde rehineler olduğu bilgisi var. İddiaya göre saldırganlar aralarında Arapça konuşuyorlardı. Görgü tanıklarının ifadesine göre içeride büyük bir kargaşa olduğu ve vücutlarında acı hisseden kişilerin yaralandıklarını farkettikleri bildiriliyor. Yakınları Reina’da olanlar da büyük bir merakla Reina’ya ulaşmaya çalışıyorlar. Özel harekat ve Terörle mücadele ekipleri önlem almış durumdalar.


Olay yerinde bulunan güvenlik güçleri, yolu trafiğe kapattı.

Gece kulübüne sevk edilen sağlık ekipleri yaralıları hastaneye taşırken, polis de bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Halen Reina’nın dışında 50-60 ambulans bekliyor.

Yaralıların bir kısmı Şişi Etfal Hastanesine götürüldü. 19 yaralı var, yaralılardan 2-3’ünün durumunun ağır olduğu bildiriliyor. Bazı yaralıların devlet hastanesine özel hastanelere de götürüldükleri gelen bilgiler arasında. Yaralıların yakınları hastanelere ulaşmaya ve haber almaya çalışıyorlar.


Ve son dakika bilgisi olarak İstanbul Valisi Vasip  Şahin, “Bu bir terör saldırısıdır. Bir terörist, uzun namlulu bir silahla önce kapı önündeki güvenliği sağlayan polisi ve bir vatandaşı şehit ediyor. Daha sonra içeri girerek yeni yıl kutlaması için gece kulübüne eğlenmeye gelen masum insanların üzerine kurşun yağdırıyor. 35 kişi hayatını kaybetti, 40 yaralı olabilir.” şeklinde açıklama yaptı.

Video: Aydın Nazilli’de Noel Baba’ya silah dayadılar

Müslüman yeni yıl kutlarsa günah mı olur?