Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul’un Ortaköy semtinde ünlü gece kulübü Reina’ya yönelik gerçekleştirilen silahlı terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti, 65 kişi yaralandı. Saldırı sonrası izdihamdan faydalanıp kaçan terörist aranıyor. Reina’daki saldırıda ilk şüpheli terör örgütü DEAŞ.

Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı

Görgü tanıkları Reina saldırısını anlattı

Şişli Hamidiye Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne yaralı bir arkadaşını getiren gece kulübü çalışanı terör saldırı anını anlattı. Kulüpte garson olarak çalışan kişi, “Arkadaşımı getirdim. Panikle attık kendimizi bir yere. İki kişilermiş. Birini gördük ama” dedi. “Patlama oldu mu? sorusuna , “Patlama olmadı sadece taradılar. İçeride çok yaralı var. Mekanda 500- 600 kişi vardı. tam olarak bilmiyorum” dedi.

Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı fenerbahçe futbolcu sefa boydaş

Futbolcu Sefa Boydaş anlattı

Futbolcu Sefa Boydaş saldırı anında yaşadıklarını, “İnsanlar sağa sola kaçışıyordu. Vurulanları bırakın, bayılanlar da oldu olduğu yerde. Kız arkadaşım da bayıldı. Sırtıma alıp koştum” diyerek anlattı. “Saat itibariyle en kalabalık saatlerdi. İçerisi bayağı kalabalıktı” diyen Boydaş, henüz bugün bu tür ihtimali konuştuklarını ama Reina gibi bir yerde bu tür bu olayın olacağını akıllarına getirmediklerini söyledi. Boydaş ayrıca “Oradan hemen çıkamadık, kimse çıkamadı. Polisler çok hızlı geldi ve herkesi kontrol altına aldı ve konuşabilenlerin ifadesini aldı” dedi.Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı

Başka bir görgü tanığı


Saldırı sırasında gece kulubünde bulunan bir başka kadın tanık da da hastane önünde olay anını gözyaşları içinde anlattı: “Saate en son baktığımda 01.30 sıralarıydı. Ayıldığımda annemi aradım. ‘Bizi vurdular, eşim öldü’ dedim. Hiç konuşmuyordu. Sonra özel Harekat polisleri girdi içeri. O sırada telefon açıyorum çünkü yapacak hiçbir şey yok. Allahıma sığındım. İnsanlar üstümüze basarak geçtiler. O barut kokusunu hala alıyorum. Polis geldi ‘Elinizi başınızın üstüne koyun teslim olun’ dedi. Biz yerden kalkamadık polisler sağolsun bizi yerden kaldırdı. Üst kata çıkıp oradan çıktık. Denize atlayanlar olmuş. Hergün televizyonda izliyoruz biz bunları ama başına gelince gerçekten çok kötü bir şeymiş. Nasıl yaşayacağız biz bu ülkede? Bombalar patlayacak, silahlar patlayacak” dedi. “Eşinizden haber aldınız mı?” sorusuna ise görgü tanığıkadın, “Röntgene götürmüşler. Konuşuyormuş” diye konuştu.

Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı Görgü tanıkları Reina terör saldırısını anlattı

Reinada silahlı saldırı: 39 ölü, 65 yaralı