Ana Sayfa Gündem WhatsApp’ın ölüm tarihi 24 Şubat 2017

WhatsApp’ın ölüm tarihi 24 Şubat 2017

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni güncellemesi büyük tepkilere neden oldu. Sosyal medyada binlerce kişi tweet atarak WhatsApp’a tepki gösterdi. Tepkilerin merkezinde kaldırılan kişiler sekmesi ve 24 saatte silinen durum var.

WhatsApp'ın ölüm tarihi 24 Şubat 2017

WhatsApp’ın yeni güncellemesi çıldırttı

WhatsApp, SnapChat’e benzeyen hikaye özelliğini devreye soktu. Bu yeni güncelleme ile “durum” ve “kişiler” sekmeleri kaldırıldı. Peki “kişiler” nerede, “durum” nasıl geri getirilir?

WhatsApp kişiler nerede? 

WhatsApp’ın gece geç saatlerde Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine soktugu uygulama sonrası, tüm kullanıcıların durumları silindi. Dakikalarca kişilerini arayan kullanıcılar güncellemeye isyan etti.


WhatsApp'ın ölüm tarihi 24 Şubat 2017

Hikaye geldi, durum gitti

Dün geceden beri WhatsApp’a tepki yağıyor. Nedeniyse yeni güncelleme.

Güncellemeyle Uygulamada “kişiler” sekmesi ortadan kaldırılırken bu simge yerine hikaye özelliğinin bulunduğu “durum” geldi.

Kişiler sekmesi ise daha önceden grup oluşturmak için kullanılan sohbet simgesine taşındı. Ancak Kişiler simgesini bulamayanlar sosyal medyada büyük tepki gösterdi.

Sosyal medyada dakikalarca “Kişilerim nerede” sorusuna cevap arayan kullanıcılar için WhatsApp’ta bir açıklama metni yer alıyor.

WhatsApp'ın ölüm tarihi 24 Şubat 2017

Açıklama şöyle:
WhatsApp Durum güncellendi. Favoriler/Kişiler sekmesi artık Durum Sekmesi oldu.
WhatsApp kolaylıkla telefonunuzun adres defterindeki kişilerden hangilerinin WhatsApp kullandığını belirleyebilmektedir.

Yeni sohbet yaratmak için simgeye bastığınızda kişilerinizin bir listesini göreceksiniz. Favoriler/Kişiler sekmesini geri getirmek mümkün değildir.


Ayrıca kullanıclıarın durum güncellemelerinin 24 saat kalıp silinmesi de tepkilere neden oldu.

WhatsApp’ın iki yeni özellik ve yeni nesil güvenlik önlemi

WhatsApp görüntülü görüşme geliyor!