Kadını ‘köpek gezdirmek günah’ diyerek darp ettiler

Çanakkale’de parkta köpeğini gezdiren kadın, üç türbanlı kadın tarafından “Köpek gezdirmek günah” diyerek darp edildi. Saldırganların, “Gavur musun? Günah değil mi köpekle oynuyorsun” dediği öne sürüldü.

Çanakkale'de parkta köpeğini gezdiren kadın, üç türbanlı kadın tarafından "Köpek gezdirmek günah" diyerek darp edildi.
Fotoğraf temsilidir.

“Köpek gezdirmek günah”

Saldırı sırasında, “Bina da park da bizim burada köpek dolaştıramazsınız, günah” denildiği iddia edildi. Darp raporu almak için hastaneye giden A.K, hastanede de buraya gelen türbanlı kadınların yakınları tarafından “ölün çıkar” denilerek tehdit edildiği öğrenildi.

Çanakkale’de Barbaros Mahallesi Troia Caddesi üzerinde yer alan belediyeye ait bir parka köpeğini dolaştırmak için ablası ile birlikte giden A.K. isimli kadının, 3 türbanlı kadın tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi.


Çanakkale Olay gazetesinde yer alan habere göre, A.K, köpeğini parkta gezdirdiği sırada 35-40 yaşlarında türbanlı bir kadının yanına gelerek “Ben site de park da bizim, burada köpek gezdiremezsiniz, günah” dediği ve tartışma çıktığı öğrenildi.

“Gavur musun, günah değil mi?”

Kadının A.K’ye, “Gavur musunuz, günah değil mi, köpekle oynuyorsunuz?” dediği ileri sürülürken, tartışma sırasında yan siteden 2 türbanlı kadının daha çıkarak yanlarına geldiği ve 3 kadının A.K’yi tartaklamaya başladığı iddia edildi. A.K’yi saçlarından tutarak kafasını taşa vuran kadınların bununla yetinmeyerek mermer bir blok ile kafasına vurdukları öğrenildi.


Çevredeki vatandaşların kavgayı ayırmasının ardından polis çağıracağını söyleyen A.K’ye türbanlı kadınlardan birinin kocasının savcı olduğunu ve polislerin bir şey yapamayacağı tehdidinde bulunduğu belirtildi. Darp raporu almak için hastaneye giden A.K, hastanede de buraya gelen türbanlı kadınların yakınları tarafından “Buradan ölün çıkar” denilerek tehdit edildiği öğrenildi. A.K darp raporunu almasının ardından karakola giderek şikayette bulundu, şikayet üzerine ifade verme işlemlerinin yapıldığı öğrenildi.

Ekmekte kanser tehlikesi! Ziraatçılar Derneği’nden şok açıklama!