Milli futbolcu Emre Mor’dan minik kahramanlara ziyaret

Eskişehir maçında fırtınalar estiren Milli Takım ve Borussia Dortmund’un parlayan ismi Emre Mor, kanser hastası ‘minik kahramanları’ ziyaret ederek onlara moral verdi.

Milli futbolcu Emre Mor'dan minik kahramanlara ziyaret

A Milli Futbol Takımı’nın Eskişehir’de hazırlık maçı kapsamında Moldova’yla oynadığı maçta sergilediği başarılı performansla dikkatleri üzerine çeken Borussia Dortmundlu Emre Mor, galibiyetin ardından İstanbul’a gelerek Medipol Üniversitesi Hastanesi Hematoloji ve Onkoloji Merkezi’ni ziyaret etti.

Burada kanser hastası ‘minik kahramanlara’ moral veren milli futbolcu, çocuklara A Milli Takım ve Borussia Dortmund formaları hediye etti. Emre Mor bu güzel davranışıyla gönüllerde taht kurdu.


5 yaşındaki Nisa Bıyıklı, 17 yaşındaki Pavlov Mmchur, 13 yaşındaki Denys Malynovskyi ve 1 yaşındaki Boğaçhan Ceylan’la hatıra fotoğrafı çektiren Mor, çocuklarla menajerinin tercümanlığı aracılığıyla iletişim kurdu.

Çok özel bir anı

Emre Mor

Hasta odalarını tek tek gezen Emre Mor, forma ve fotoğraf çektirmek taleplerini de geri çevirmedi. Her bir hastayla yakından ilgilenen Mor, çocukların tedavi süreçlerini de sordu. Medipol Üniversitesi Hastanesi Hematoloji ve Onkoloji Merkezi’nde her yaştan kanser hastasının güçlü akademik kadro ve son teknoloji sayesinde başarılı bir şekilde tedavi edilebildiğini öğrenen Mor, tedavi süreçleri konusunda da doktorlar tarafından bilgilendirildi.

kanserli çocuklar

Mor “Burada, minik kahramanlarla vakit geçirmekten dolayı çok mutluyum. Bugün onlar için çok özel bir anı olarak kalacak. Ve tabi benim için de çok önemli bir ziyaret… Medipol Üniversitesi Hastanesi’ne bu imkanı sağladığı için teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Mor, ayrıca çocuklara moral verebildiği için kendisini şanslı hissettiğini söyledi.


Yabancı basında ‘geleceğin Messi’si’ olarak tanımlanan Emre Mor, mütevazı kişiliğiyle hastaları ve yakınlarını da derinden etkiledi. 5 yaşındaki Nisa Bıyıklı, Mor’un ziyareti üzerine uzun zamandan sonra ilk defa gülümsedi. Minik kahramanlardan biri olan Nisa, odasındaki kalabalıktan ve kendisine gösterilen ilgiden duyduğu mutlulukla objektiflere gülerek poz verdi.

Messi Murtaza’nın rüyası


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.