Son dakika: Paris’teki Orly Havaalanı’nda silah sesleri

Paris’te Orly Havaalanı’nda silah sesleri duyuldu. Silah sesleri üzerine havaalanı boşaltıldı.

Son dakika: Paris'teki Orly havaalanında silah sesleri

Paris Orly Havaalanı’nda silah sesleri duyulduğu belirtiliyor. İsveç televizyon kanalı SVT’nin son dakika haberinde duyurulduğuna göre polis operasyonu sürüyor.

Fransa Ulusal Polisi Twıtter hesabından havalimanında polis operasyonunu doğrularken vatandaşlardan yetkililerden gelecek uyarılara uymalarını istedi.

Le Figaro gazetesinin haberine göre Orly Havalimanı’nın bir bölümü boşaltıldı.

Polis silahlı çatışma olup olmadığı konusunda henüz bir duyuruda bulunmadı.

AFP’nin haberine göre, havaalanında görevli askerlerden birinin silahını almaya çalışan bir kişinin vurularak öldürüldüğü belirtildi.

CNN TÜRK Paris temsilcisi Arzu Çakır Morin, Orly Havalimanı’nın Paris’e oldukça uzak bir noktada olduğunu söyledi. Morin şu bilgileri verdi:

“Bu sabah saat 08.30 civarında hareketllik başlıyor. Bir kişi, Orly Havalimanı’nda devriye gezen askerin elinden otomatik silahını alıyor ve bir mağazaya sığınıyor. Güvenlik güçleri bu kişiyi harekete geçmeden etkisiz hale getiriyor. Orly Havalimanı’nda büyük panik yaşanıyor. Polis operasyonu sürüyor. Olay yerindeki panik havası da devam ediyor.”

Fransa İçişleri Bakanı Orly Havalimanı’na gelinmemesi yönünde uyarı yaptı

Bu gelişmenin ardından kentten ikinci saldırı haberi geldi. Bu kez polise ateş açan saldırgan bir memuru yaraladıktan sonra kayıplara karıştı.

BBC’nin aktardığı habere göre şüpheli, olay yerinde yaşamını yitirdi. Terminalde bulunan yolcular ivedilikle bina dışına çıkarıldı.

Bomba imha ekiplerinin de ulaştığı terminalde güvenlik operasyonu devam ediyor.

AFP haber ajansına konuşan bir Fransa İçişleri Bakanlığı yetkilisi, saldırganın vurularak öldürülmeden önce bir mağazaya sığındığını söyledi.

Yerel saat ile sabah 8.30’da gerçekleşen olayda şans eseri kimse yaralanmadı.

İkinci saldırıda polis yaralandı

Bu gelişmeler yaşanırken Paris’ten bir saldırı haberi daha geldi. Kentin kuzeyinde yaşanan olayda saldırgan bir polisi yaraladıktan sonra kayıplara karıştı. Saldırı trafik kontrol noktasında yaşandı.

Fransa İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada saldırı haberi doğruladı ancak iki saldırı arasında bağ olduğu ihtimali üzerinde durulmuyor.

Ayrıntılar geliyor…

Oy lazımsa düşman yarat ve mağduru oyna