Sony Channel Türkiye’de yayın hayatına başladı

“Sony Channel” ödüllü Hollywood filmleri ve TV dizilerini, şifresiz ve Türkçe dublajlı olarak Türk izleyicisiyle buluşturuyor! 

Sony Channel Türkiye'de yayın hayatına başladı!

Sony Pictures Television Networks bünyesindeki Sony Channel, Türkiye’de yayın hayatına başladı. Ödüllü Hollywood filmlerinin ve dünyada ilgiyle takip edilen popüler TV dizilerinin yeni adresi, Türkiye’de tüm platformlarda Türkçe dublajlı olarak yayınlarına başladı.

Türkiye’deki tek şifresiz premium TV kanalı

Sony Channel’da çoğu ilk gösterim olmak üzere 200’ün üzerinde ödüllü film ve 100’ün üzerinden ödüllü dizi, izleyicilerle şifresiz kanal deneyimi sunuyor.

Sony Pictures Television Networks’ün (SPT) Türkiye’deki Planet kanallarının çoğunluk hissesini almasının ardından ilk kanal dönüşümü 28 Mart akşamı gerçekleşti.

Tüm platformlarda şifresiz olarak yayınlarına başlayan Sony Channel’da pek çok ödüllü film ilk defa seyirci ile buluşacak.

Sony Channel

televizyon

Sony Channel’ın Türkiye’deki ilk kanalının dönüşümü için gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan, Sony Pictures Television Networks CEEMA Kıdemli Başkan Yardımcısı Lyle Stewart; “Sony Channel, dünya çapında 70’ten fazla ülkede TV izleyicileri ile buluşarak, onlara birbirinden zengin içerikler sunuyor. Biliyoruz ki Türk seyircisi de Sony Channel’da her gece yayınlanacak olan Hollywood filmlerinin ilk gösterimlerini ve dünyanın her yerinde izlenme rekorları kıran popüler TV şovlarından oluşan programlarımızı çok sevecek.” dedi.

Türk izleyicilerinin yeni kanalı

Sony Channel Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Sevin Ergun Sefada; “Sony Channel’ın Türkiye’ye girişi ile pazara global bir deneyim sunuyoruz. SPT Networks’ün birbirinden renkli içerikleri ile izleyicilerimiz istedikleri her zaman, şifresiz premium yayın deneyimi yaşayacaklar. Sony Channel, ailelerin birlikte seyredeceği birbirinden zengin içeriklerin yanı sıra gençlerin de ilgiyle takip edeceği yabancı dizilerden oluşuyor. Sony Channel, Türk izleyicilerinin yeni kanalı olacak. Sony Channel kanalının dönüşümünün yanı sıra diğer üç kanal da çok kısa zaman içerisinde dönüşümlerini tamamlayacak.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de televizyon izleme oranı

Sony Channel Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saygı; “Türkiye’de televizyon izleme oranı günde yaklaşık 4 saat ve Türkiye genç nüfusuyla her zaman trendlerin belirleyicisi olmuştur. Sektör SPT Networks’ün global deneyiminden yararlanacak ve Türk seyircilerine Akademi ödüllü Glenn Close’un rol aldığı drama Damages, Emmy ödüllü James Spader’ın oynadığı The Blacklist gibi çok sevilen dizileri ulusal bir kanaldan şifresiz olarak takip edilmesine olanak sağlayacak.” diye konuştu.

Sony Channel’da yayınlanan ilk film ise Oscar’lı aktör Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı The Great Gatsby filmi oldu. Her akşam saat 20:00’deki “Film Kuşağı”nda çoğu şifresiz kanalda ilk defa gösterimi yapılacak;

Oscar ödüllü Tom Hanks’in rol aldığı kapalı gişe oynayan Captain Philips, usta komedyen Adam Sandler’ın rol aldığı 50 First Dates, Grown Ups 2 komedi filmleri, 21 ve Jane Austin Book Club gibi filmler ve ödüllü klasikler yayınlanacak.

Sony Channel, Türk izleyicisine evlerinin konforunda en iyi dizileri, şovları ve filmleri izleme imkanı sunacak. Planet Pembe’nin Sony Channel olarak yeniden lanse edilmesi, SPT Networks’ün global gücünden ve içeriklerinden yararlanarak Akademi Ödüllü Glenn Close’un rol aldığı Damages ve Emmy Ödüllü James Spader’ın rol aldığı The Blacklist gibi uluslararası dizilerin, Türk seyircisiyle tamamen şifresiz olarak buluşmasını sağlayacak.

Sony Pictures Television Networks hakkında

Sony Pictures Television Networks ve Sevin Ergun Sefada 2016 senesinde, Türkiye’de dört adet şifresiz kanalına sahip olan Planet TV’nin çoğunluk hissesini alarak ortak bir girişimde bulundu. Satış Ofisi olarak bilinen NSE Network Sales and Entertainment, Planet TV kanal portföyünün reklam satışlarını yönetmeye devam edecek.

Sony Channel, dünya çapında 70 civarı ülkede 120 milyonun üzerinde eve ulaşıyor. Global popüler kültürün nabzını tutan kanal, modern izleyicinin konuştuğu ve paylaştığı kişilerin, hikayelerin ve müziklerin ev sahipliğini yapıyor.

Popüler kültür canavarını besleyen televizyon programları