Migros logosu ile WhatsApp’ta dolandırıcılığa dikkat!

Whatsapp ve Facebook üstünden hızlı bir şekilde yayılan mesaj ile dolandırıcılık yapılıyor. Migros logosunu kullanan sahte bir internet sitesi ve “Ücretsiz 250 TL değerinde kuponunuzu alın” yazısı ile halkı dolandırıyor.

Migros logosu ile WhatsApp'ta dolandırıcılığa dikkat!

İnternet üstünden yapılan dolandırıcılık yöntemlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Whatsapp ve Facebook üstünden hızlı bir şekilde yayılıyor. Herkesin dikkatli olması ve bu adrese kesinlikle tıklamamaları gerekiyor. Dolandırıcılık reklamının içeriğinde “Hey, Migros ücretsiz kuponlar hediye ediyor. Benimki daha şimdi elime geçti, teklif sona ermeden siz de alın” ibaresiyle sahte bir link bulunuyor. (Linki güvenlik nedeniyle paylaşmıyoruz.)

İnternet kullanıcıları bu bağlantıya tıklarsa 3 tane soru soruluyor. Loop şeklinde olan sahte anket sonrasında, ne cevap verirseniz verin, WhatsApp üstünden 15 kişi ile paylaşmanızı istiyor. Sonrasında da 56 TL’lik siparişiniz onaylanmıştır” mesajı geliyor ve telefon faturanıza 56 TL yansıtılıyor.


Migros’tan konu ile ilgili açıklama:

Migros, Twitter hesabı üstünden yayınladığı açıklamayla logosunu kullanarak dolandırıcılık yapan siteye karşı uyardı.

TÜM TAKİPÇİLERİMİZE DUYURULUR


“Sosyal medyada ‘Migros’ logosu kullanılarak “Ücretsiz 250 TL değerinde Migros Kuponunuzu alın” yazan reklam görseli ile hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır. Belirtilen siteye bağlanarak anket yapmak sureti ile isim, adres ve telefon bilgileri talep edilmektedir. Yasal takip süreci işlemlerine başlamakla beraber, bu duyuruya itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”migros türkiye sahte kupon dolandırıcılığı duyuru

Çocuklar için iyi yaşam mağaza turları