Samsung Galaxy Note 7R fiyatı yarı yarıya düşüyor!

Samsung’un Note 7’nin yenilenmiş versiyonu olarak görücüye çıkarmaya hazırlandığı Galaxy Note 7R’nin çıkış tarihi ve fiyatı netleşmeye başladı.

Samsung Galaxy Note 7R fiyatı yarı yarıya düşüyor!

Samsung Galaxy Note 7R yüzde 50 indirimli geliyor!

Samsung, batarya faciası nedeniyle bir yandan Galaxy Note 7’leri piyasadan toplarken, diğer yandan ise yeni yazılımlar ile geri verilmeyen cihazların kullanım dışı kalmasını sağladı. Yaşanan sorunun kaynağı hakkında detaylı bir açıklama yapan Samsung’un, cihazı yenileyerek Samsung Galaxy Note 7R adı altında belirli pazarlarda satışa sunulacak. İddialara göre Samsung, akıllı telefonu ile ilgili yaşadığı skandalları yüzde 50 indirim ile unutturmaya çalışacak.

Geekbench skoru ve FCC sertifikası ortaya çıkan yeni Samsung Galaxy Note 7R’nin fiyatı hakkında bugün ortaya atılan bir iddia herkesi heyecanlandırdı. Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre Note 7R modeli, piyasadan toplanan Galaxy Note 7’ye göre neredeyse yüzde 50 daha ucuz olacak.


Telefonun satışa sunulacağı tarih hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmazken, Galaxy Note 8’den önce raflarda yerini alacak olan akıllı telefon yeni raporlara göre 440 dolarlık fiyat etiketiyle kullanıcılar ile buluşacak.

Samsung Galaxy Note 7R teknik özellikleri

3200 mAh kapasiteli bataryaya ve Android 7.0 Nougat işletim sistemine ev sahipliği yapacak olan Samsung Galaxy Note 7R‘ın bu fiyattan satışa çıkması durumunda, yoğun bir talep ile karşı karşıya kalınacağı düşünülüyor. (shiftdelete.net)


Samsung Galaxy Note 7'ye bir şok daha! THY'den ret aldı!

Ne olmuştu?

Samsung Galaxy Note 7 piyasaya çıktıktan sonra bataryalarında yaşanan patlamalar şirketi zor durumda bırakmıştı. Birçok hava yolu şirketi uçaklarına bu telefonu kabine almayı durdurmuştu. Hatta Türk Hava Yolları (THY) tarafından da yasaklanmıştı.

Samsung, YouTube’da Galaxy Note 7 ile dalga geçen videoları kaldırttı

Samsung Galaxy Note 7 piyasaya çıktıktan sonra Samsung, Grand Theft Auto V (GTA V) bilgisayar oyununda Galaxy Note 7 model telefonları patlayıcı olarak kullanan YouTube kullanıcılarının videolarını kaldırttırdı.

GTA V oyuncuları oyunda küçük bir değişiklik yaparak el bombalarının Galaxy Note 7 model telefonlar olarak görünmelerini sağladılar. Samsung’un Ekim’de geri çağırdığı Galaxy Note 7 telefonların patlayıp yanmaya başladığı bildirilmişti. YouTube’a GTA V oynarken videolarını yükleyen kullanıcılar; Samsung tarafından telefonun telif haklarını ihlal ettikleri gerekçesiyle şikayet edildi. Videoların bazıları kaldırıldı. DoctorGTA adındaki YouTube kullanıcısı Samsung videosunu şikayet ettikten sonra kanalına sınırlamalar geldiğini söyledi.

Obama bile tiye almıştı: “Telefon alev alıyor diye kimse akıllı telefonları terk etmiyor”


Obama’nın başkanlığı döneminde gerçekleşen Samsung skandalına atıf yaparak şöyle konuşmuştu: “Bir şirket yeni bir akıllı telefon çıkardığında, eğer bu telefonda hata varsa ne yapıyor? Hataları düzeltiyor ve telefonu yeniden piyasaya sürüyor. Eğer telefon alev alıyorsa da piyasadan çekiyor. Ancak yaşanan sorunlar nedeniyle kimse akıllı telefonları terk ederek eski moda bir telefon kullanmaya karar vermiyor. Akıllı telefonların üretimleri de durmuyor.”

Anneler Günü hediyesi olarak en çok neler tercih ediliyor?