Gülben Ergen’in oğlu Ares’in yazdığı duygu yüklü mektup

Gülben Ergen’in oğlu Ares’in yazdığı mektup, sanatçının duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

Gülben Ergen'in oğlu Ares'in yazdığı duygu yüklü mektup

Mustafa Erdoğan’dan doğan çocuklarıyla tek başına bir hayat yaşayan ve son dönemlerde pek de ortalarda görünmeyen Gülben Ergen sosyal medya hesabından yaptığı duygusal bir paylaşımla dikkat çekti. Elektrik faturasının ödendiğine dair bir fotoğrafı hesabından paylaşan Ergen altına da bu notun hikayesini yazdı.

İşte Gülben Ergen’in duygu yüklü paylaşımı:

“Elektrik, su, doğalgaz faturalarımız posta kutumuza geldiğinde çocuklara birlikte alıyoruz. Bugün onlar benden önce almışlar. Eve geldiğimde odamda, yatağımın ucunda bu zarf vardı… Yaz sonu toplantı yapmıştık hepimiz. Bütçelerimizi belirledik. Kışa bir tatil daha yapabilmemiz için elektriklerimizi kapatmamız gerektiğini, suyumuzu boşa harcamamız gerektiğini, yemeklerimizi, giyeceklerimizi özenle kullanmamız gerektiğini konuşmuştuk. Okullar başlayacağı için yeni çanta, ayakkabı, forma, okul kitapları, defter, kalem kutusu gibi ihtiyaçlarını alırken geçen sene kullandıklarını her sene olduğu gibi ihtiyacı olan çocuklara göndermek üzere birlikte koliledik ve içine el yazımızla “güle güle kullanın” yazdık. Şu an sizlere bu satırları yazarken ağlıyorum… Anne evimize tek başına bakıyor bunu unutmayın demiştim onlara. Anne ekrana çıkınca, konsere gidince para kazanıyor ve biz öyle evimize, buzdolabımıza, üstümüze, yeni şeyler, oyunlar alabiliyoruz diye anlatmıştım. Bazı arkadaşlarında gördükleri ve bizde neden olmadığını sordukları şeyler de vardı. Onlarında bizde olamayışının sebeplerini gözlerinin içine bakarak izah etmiştim. Oğlum bu ay biriktirdiği bayram harçlıklarından evimizin elektrik faturasını beyaz bir zarfa not yazarak ödüyor… Yaşı 8 şükür minnet evlat mutluluk sevinç paylaşmak sorumluluk.”gülben ergen ares mektup

Gülben Ergen, Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunan, yüzlerce anaokulu ve kreşe kitap, kırtasiye ve eşya yardımı yapan Çocuklar Gülsün Diye Derneği‘nin kurucusu ve başkanı. Ergen, ayrıca birçok sosyal sorumluluk projesinin içinde yer alıyor.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği Gülben Ergen


Çocuklar Gülsün Diye Derneği, şimdiye kadar; Türkiye’nin birçok ilinde toplam 37 anaokulu inşaatını tamamladı. Binaları çağdaş bir eğitim için gereken tüm materyallerle donatarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim etti. Çocukların evlerinden okullarına giden yollarını kısaltabilmek ve bu yolculuğu onlar için kolaylaştırabilmek amacıyla anaokullarına servis araçları aldı. Toplam 140 bin oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemesini, 106 farklı anaokulu/ana sınıfına kayıtlı toplam 5.200 ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştırdı.

Tarkan’dan çağrı: Rant için zeytin ağaçlarına kıymayın!